Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ile włożyć do koperty na komunię? Ważna jedna rzecz
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 20.04.2024 20:27

Ile włożyć do koperty na komunię? Ważna jedna rzecz

komunia
Fot. Tobias C. Wahl/Pixabay / biznesinfo.pl

Wraz z nadchodzącym sezonem komunijnym pojawiają się pytania dotyczące odpowiedniego prezentu dla dziecka oraz kwoty pieniędzy, jaką należy umieścić w kopercie. Tradycje i oczekiwania wobec darów na pierwszą komunię świętą ulegają zmianom, z czym wiążą się różnice zdań i sugestie. Jakie kwoty proponowane są przez różne źródła oraz jakie inne formy prezentów są popularne w tym sezonie?

Tradycje w darowiznach komunijnych

Wartości prezentów na komunię mogą się różnić w zależności od stopnia pokrewieństwa i lokalnych obyczajów. Według danych opublikowanych przez Business Insider, chrzestni często dawali od 500 do 1500 zł, przy czym istnieją również opinie, że kwoty mogą sięgać nawet 2500 do 3500 zł

Natomiast członkowie najbliższej rodziny zazwyczaj wkładają od 300 do 500 zł w kopertę, chociaż obecnie sugeruje się kwoty od 400 do 800 zł, a dziadkowie nawet 600-800 zł. Jednakże ostateczna decyzja powinna zależeć od możliwości finansowych.

Ruszyły masowe kontrole Polaków. Urzędnicy sprawdzą jedną rzecz Tyle trzeba dopłacić. Pacjenci sanatoriów łapią się za głowy

Alternatywne formy prezentów

Choć pieniądze w kopercie pozostają popularną formą prezentu, rośnie też popularność dawania prezentów materialnych. Elektronika, jak laptopy, tablety czy hulajnogi elektryczne, stają się coraz bardziej atrakcyjnymi opcjami. Warto zwrócić uwagę na współczesne zainteresowania dziecka i skontaktować się z rodzicami, aby sprawdzić, czy mogą oni być zainteresowani wspólnym zakupem droższego prezentu.

ZOBACZ TAKŻE: 800 osób straci pracę. Firma ucieka z Polski

Tradycyjne dodatki do koperty

Oprócz pieniędzy lub prezentów materialnych, niektórzy goście decydują się również na dodanie dewocjonaliów do koperty, aby uczynić prezent bardziej osobistym. Takie pamiątki religijne, jak biblia czy biżuteria o charakterze religijnym, mogą być docenione jako symboliczne gesty, które będą służyły dziecku przez lata.