Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Gigant zatrudni Polaków. Na start oferuje 15 000 zł miesięcznie
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 25.05.2024 19:19

Gigant zatrudni Polaków. Na start oferuje 15 000 zł miesięcznie

pieniądze
Fot. Pixabay

Jeśli szukasz dobrze płatnej pracy, to być może to ogłoszenie jest właśnie dla ciebie. Motoryzacyjny gigant poszukuje pracowników i proponuje bardzo korzystną stawkę. Na 15 tys. zł miesięcznie się nie kończy.

Taka wypłata to marzenie

Decydując się na pracę za granicą, wielu Polaków wciąż decyduje się na wyjazd do Niemiec. Nic więc dziwnego, że pracodawcy coraz częściej kierują oferty zatrudnienia bezpośrednio do nas. Tym razem rąk do pracy potrzebuje Mercedes.

Nowi pracownicy fabryki we Frankfurcie zarobią nawet 15 tysięcy złotych na start. Poza niemałymi pieniędzmi, firma oferuje również finansowanie zakwaterowania i liczne premie. Kto może liczyć na taką kwotę co miesiąc? Niektórzy zarobią jeszcze więcej!
 

Przez 20 lat pracowała za minimalną krajową. Trudno uwierzyć, jaką dostaje emeryturę

Te osoby zarobią aż 15 tys. zł

Poszukujemy mechaników pojazdów dostawczych. Praca w Niemczech, okolice Frankfurtu nad Menem. Wynagrodzenie od ok. 3300-3400 euro miesięcznie netto. Do tego zakwaterowanie w pobliżu miejsca pracy i premia roczna w wysokości 1000 euro — czytamy w ogłoszeniu cytowanym w serwisie Fakt.

Mercedes poszukuje jednak nie tylko mechaników, ale również innych specjalistów. Zależnie od kwalifikacji, pensja może znacznie przekraczać ww. 3,3 tys. euro, czyli około 15 tysięcy złotych. To bowiem wypłata przewidziana dla pracowników bez doświadczenia. Poza tym osoby zatrudnione w fabryce Mercedes-Benz mogą liczyć również na premię. W ubiegłym roku wśród nich znalazł się m.in bonus z tytułu udziału w zyskach w kwocie 7300 euro dla każdego pracownika.
 

Oto sekret wysokich wypłat

Tajemnica wysokich zarobków w tej firmie motoryzacyjnej to nie tylko kwestia premii, ale również odpowiednich regulacji. Pensje ustalane są bowiem zgodnie ze zbiorowym układem zawartym z IG Metall. Jego zawarcie jest powodem obowiązywania tzw. grup płacowych.

Dzięki temu mniej wykwalifikowani pracownicy zarabiają ponad 3 tys. euro. Wyżej postawione osoby, przykadowo specjalista od planowania produkcji, otrzymuje już 5800 euro miesięcznie. Rekordową wypłatą może natomiast pochwalić się zatrudniony w Mercedesie inżynier. W przeliczeniu na złotówki taki pracownik zarabia ponad 31 tysięcy złotych… netto!

źródło: interia biznes, fakt.pl