Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Popularna galeria handlowa w tarapatach. Ponad 1500 osób straci pracę?
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 24.05.2024 18:59

Popularna galeria handlowa w tarapatach. Ponad 1500 osób straci pracę?

galeria handlowa
Fot. Pixabay/jarmoluk

Popularna galeria w Warszawie ma poważne kłopoty. Centrum handlowe ma do spłaty gigantyczną kwotę. Okazuje się, że ponad 1500 pracowników wkrótce może zostać bez pracy. Przedstawiamy szczegóły.

Popularna galeria handlowa ma poważne kłopoty

Blue City to jedna z najpopularniejszych galerii w Warszawie i jest otwarta już od 20 lat. Działają tam sklepy, punkty gastronomiczne i kino. Okazuje się, że nad centrum handlowym zawisły ciemne chmury.

W 2015 roku władze galerii wzięły kredyt na 185 milionów euro. Od tamtego czasu nie udało się spłacić zbyt wiele. Zadłużenie zostało uregulowane na kwotę zaledwie 80 mln euro, a większa część tej sumy to odsetki. 

ZUS wysyła listy do emerytów. W środku bardzo ważne informacje

Problemy finansowe galerii handlowej Blue City

Blue City chciało przedłużyć termin spłaty zobowiązania, ale prośba centrum handlowego nie została spełniona. Spółka wnioskowała o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego na skutek braku porozumienia z bankami.

Nie było żadnych opóźnień w spłatach kwartalnych rat. W naszym centrum handlowym po latach pandemii obserwujemy wzrost ruchu odwiedzających, więc byliśmy totalnie zaskoczeni informacją o odmowie przedłużenia terminu spłaty kredytu - przekazał cytowany w komunikacie wiceprezes Blue City, Yoram Reshef

Ponad 1500 osób może stracić pracę

Jak podkreślił wiceprezes Blue City, dla najemców i klientów galerii nic to nie zmienia. Centrum handlowe dalej będzie działało. Warto wspomnieć, że w Blue City obecnie pracuje 1500 pracowników. Jeżeli spółka nie przetrwa, to te osoby mogą zostać bez zatrudnienia. W znanej galerii handlowej działa obecnie około 200 najemców i wynajmują oni ponad 96 proc. jej powierzchni. Galeria cały czas jest odwiedzana przez klientów, którzy chętnie wybierają się tam na zakupy.

Zobacz także: Nie dostarczysz tego dokumentu i możesz stracić ubezpieczenie. Czas tylko do końca maja