Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Duże zmiany na Poczcie Polskiej. Właśnie wydano komunikat
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 09.02.2024 19:04

Duże zmiany na Poczcie Polskiej. Właśnie wydano komunikat

Poczta Polska
East News/Arkadiusz Ziółek

Początek reform w Poczcie Polskiej już ruszył. W piątek, 9 lutego, podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, akcjonariusze spółki odwołali aż trzech członków rady nadzorczej. Zmiany spodziewane są już wkrótce także w zarządzie.

Kłopoty Poczty Polskiej

W ostatnim czasie sporo mówi się o problemach finansowych Poczty Polskiej. Straty spółki w  2023 rok przekraczały 700 mln zł. Teraz jednak pojawiła się szansa dla uratowania instytucji. Nadzieję daje nie tylko zapowiedziane przez Borysa Budkę wsparcie Komisji Europejskiej, ale również zmiany w radzie nadzorczej

Problemy przy dziedziczeniu. Każdy spadkobierca powinien to wiedzieć

Restauracja rady nadzorczej

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Poczty Polskiej, odwołało dzisiaj trzech członków rady nadzorczej: Agnieszkę Bolestą, Zbigniewa Dżugaja oraz Magdalenę Tarczewską-Szymańską. Na ich miejsce powołani zostali:

  • Magdalena Gaj, była wiceministra infrastruktury, a także administracji i cyfryzacji, była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej;
  • Jerzy Sławek, dziekan Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych;
  • Mariusz Popek, który w Poczcie Polskiej pełnił już funkcję dyrektora finansowego i członka zarządu;
  • oraz, na funkcję przewodniczącego, Paweł Wojciechowski — przewodniczący Rady Programowej Instytutu Finansów Publicznych, były minister finansów i wiceminister spraw zagranicznych, a także ambasador Polski przy OECD.
     

Nowa rada nadzorcza, nowy zarząd i nowy prezes

Ministerstwo Aktywów Państwowych zapowiada, że to jeszcze nie koniec — zmiany kadrowe dosięgną również zarząd i to w najbliższej przyszłości. Wśród kandydatów na stanowisko nowego prezesa Poczty Polskiej jest dwukrotny prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, Sebastian Mikosz.

Był może tak zdecydowane kroki są kluczem do wyjścia spółki na prostą.

źródło: interiaBIZNES