Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Dodatkowe 1000 zł do wypłaty. Skorzystają dwie grupy Polaków
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 16.05.2024 16:08

Dodatkowe 1000 zł do wypłaty. Skorzystają dwie grupy Polaków

pieniądze
Fot. materiały własne

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, dzięki której dwie grupy Polaków mogą zyskać dodatek do wynagrodzenia w wysokości 1000 złotych. O dodatkowe pieniądze będzie można się starać już od 1 lipca bieżącego roku.  

Dodatek do pensji dla wielu Polaków

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, której założeniem jest wypłacenie dodatkowych pieniędzy dla Polaków. Okazuje się, że nowy dodatek będzie przysługiwał konkretnej grupie osób. Kto konkretnie otrzyma takie wsparcie finansowe? 

Chodzi tu między innymi o osoby, które pracują w jednostkach pomocy społecznej, pieczy zastępczej i pracowników opiekujących się dziećmi do lat trzech. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej już jakiś czas temu zapowiadało, że wprowadzi podwyżki dla pracowników sektora pomocy społecznej. 

PKO BP wypłaci fortunę za dokument z PRL. Niektórzy dostaną nawet 26 tys. zł

1000 zł dodatku do pensji. Kto może skorzystać?

Okazuje się, że dodatkowe pieniądze będą przeznaczone nie tylko dla pracowników sektora pomocy społecznej. Specjalny dodatek dostaną także zawodowi rodzice z rodzin zastępczych oraz tacy, którzy prowadzą rodzinne domy dziecka. 

Jak zapowiedziała wiceministra rodziny, Aleksandra Gajewska, z nowego rozwiązania ma skorzystać około 2,1 tys. pełniących funkcję zawodowych rodzin zastępczych i ok. 800 prowadzących rodzinne domy dziecka. 

Dodatkowe pieniądze już od 1 lipca 2024 r.

Nowe regulacje zakładają, że wyżej wymienieni pracownicy będą mogli liczyć na dodatkowe 1000 złotych. Zgodnie z podpisaną przez prezydenta nowelizacją, dodatki będą wypłacane w ramach programów przyjmowanych uchwałami Rady Ministrów. Zostaną sfinansowane przez Fundusz Pracy. Jak się okazuje, dodatkowe pieniądze dla dwóch grup Polaków mają wejść w życie od 1 lipca bieżącego roku.

Zobacz także: Zamykają sklepy i zwalniają pracowników. Słynna firma odzieżowa zbankrutowała