Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > 550 zł dla każdego. Bez względu na wiek, ale trzeba się śpieszyć
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 08.02.2024 22:35

550 zł dla każdego. Bez względu na wiek, ale trzeba się śpieszyć

Pieniądze na kalendarzu
BiznesINFO

Wśród świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych można znaleźć takie, którego warunki będą budzić zdziwienie u niejednej osoby. Może je bowiem otrzymać każdy, bez względu na wiek - wystarczy złożyć wniosek. Trzeba się jednak pospieszyć.

Podwyżki w Polsce

Okres powyborczy jest czasem na realizację wielu obietnic złożonych w kampanii przed wyborami parlamentarnymi z jesieni. Zbiega on się również z waloryzacją emerytur, co w efekcie daje serię podwyżek dla wielu grup osób.

I tak, od początku stycznia płaca minimalna w Polsce wynosi już 4242 zł brutto miesięcznie, w górę poszło również świadczenie 500 plus (obecnie wynosi ono 800 zł). Marcowa waloryzacja emerytur ma wynieść ponad 12 proc., zaś nauczyciele według dostępnych informacji mają otrzymać podwyżki w kwietniu. Trwają również prace nad “babciowym”.

Jest decyzja RPP. Co ze stopami procentowymi?

Świadczenie bez limitu wiekowego

Powyższe zmiany nie oznaczają jednak, że wiele osób zaprzestaje poszukiwań dodatkowych źródeł pieniędzy. Tego typu działania są kontynuowane - a jak nietrudno się domyślić, powodami są wysokie opłaty za media czy ceny w sklepach.

Jak informuje serwis strefabiznesu.pl, jest jednak świadczenie, które w zaskakujący sposób może pomóc domowemu budżetowi. To, co może w nim najbardziej zdziwić jest fakt, iż nie posiada on kryterium wiekowego - mogą je otrzymać zarówno młodsi, jak i starsi.

Trzeba się spieszyć

Zapomoga o której mowa, to dodatek dla sierot zupełnych. Obecnie, jego kwota wynosi 553,30 zł. Przysługuje on osobom, które straciły oboje rodziców. W przypadku, gdy nie jest znany ojciec, będą potrzebne jedynie informacje dotyczące matki.

Wniosek o przyznanie dodatku dla sierot, w formie druku ERRD, należy założyć do lokalnego inspektoratu ZUS drogą tradycyjną bądź pocztową. Do wniosku koniecznie należy załączyć dokumenty poświadczające daty śmierci rodziców, lub - jeżeli ojciec jest nieznany - dokument z datą śmierci matki oraz akt urodzenia stwierdzający nieznaną tożsamość ojca.

źródło: strefabiznesu.pl

ZOBACZ TAKŻE: Burza w sieci: Lidl vs Biedronka. Jest odpowiedź na “SMS-owy alert”