Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ZUS szykuje niespodziankę. Pieniądze wypłaci wcześniej niż się spodziewano
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 19.12.2023 13:43

ZUS szykuje niespodziankę. Pieniądze wypłaci wcześniej niż się spodziewano

pieniądze
Iberion

Część emerytów wciąż oczekująca na wypłatę świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych może być mile zaskoczona. Pieniądze mają bowiem otrzymać jeszcze przed świętami - nawet, jeżeli według planu powinni zobaczyć je na swoich kontach dokładnie 25 grudnia.

Zaskakująca deklaracja ZUS

Informacja ogłoszona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych może być niemałym zaskoczeniem dla wielu emerytów. Część z nich mogła uznać, że jeżeli dzień wypłaty świadczenia jest dniem wolnym, to pieniądze przyjdą z opóźnieniem, a sytuacja nie będzie kolorowa jak mogłoby się wydawać.

W rzeczywistości jednak sytuacja wygląda inaczej. ZUS w takich przypadkach wypłaca pieniądze wcześniej - tymczasem harmonogram wypłat w te święta został jeszcze bardziej zmodyfikowany niż zwykle.

Zasiłek rodzinny 2024. O jaką kwotę możesz się ubiegać i kiedy złożyć wniosek?

Wypłaty w innym terminie

Jak wskazuje portal wiadomosci.radiozet.pl za rzecznikiem Zakladu Pawłem Żebrowskim, w piątek 22 grudnia wszystkie placówki ZUS oraz Centrum Obsługi Telefonicznej będą nieczynne. Jest to spowodowane odebraniem dnia wolnego za 11 listopada.

W efekcie konieczna była zmiana harmonogramu wypłat emerytur. Te osoby, które normalnie miały otrzymać świadczenie 25 grudnia, otrzymają je wcześniej - zależenie jednak od sposobu.

Wszystko zależy od metody

Emeryci korzystający z usług banków, pieniądze z emerytury powinni otrzymać w czwartek 21 grudnia. Natomiast w przypadku osób otrzymujących środki za pośrednictwem listonoszy, ZUS przekaże poczcie środki we wtorek 19 grudnia.

Inaczej sytuacja wygląda również w przypadku terminu 1 stycznia. Banki otrzymają środki dla emerytów w czwartek, 28 grudnia, zaś pocztowcy - jeszcze przed świętami, czyli w piątek 22 grudnia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jednocześnie zachęca seniorów, aby zaczęli korzystać z usług bankowych w celu otrzymywania emerytury - jest to znacznie bezpieczniejszy i szybszy sposób, niż w przypadku listonosza.

źródło: wiadomosci.radiozet.pl