Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Zniknie kultowy zakład pracy z lat 50. Ruszają masowe zwolnienia
Michał Górecki
Michał Górecki 19.04.2024 15:17

Zniknie kultowy zakład pracy z lat 50. Ruszają masowe zwolnienia

fabryka
Fot. Freepik/zinkevych

W Elblągu ruszają zwolnienia grupowe. Odlewnia Stali “Przyjazna Środowisku” przy trasie Europejskiej trafi do likwidacji. Właściciel zakładu firma General Electric (GE Power) przesłał stosowane oświadczenie do powiatowego urzędu pracy. Zakład funkcjonował nieprzerwanie do 1948 r.

Elbląg: odlewnia stali do zamknięcia

O zamiarach amerykańskiego konglomeratu z Fairfield (pomiędzy Santa Rosa a San Francisco) poinformował serwis TVN24 biznes, otrzymawszy wcześniej informację przekazaną przez Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu. General Electric przekazał, że planuje zwolnienia grupowe w związku z decyzją o zamknięciu zakładu

Przyczyną zwolnień jest konieczność całkowitego zakończenia przez GE Power Sp. z o. o. działalności Odlewni Staliwa w Elblągu ze względu na malejącą produkcję - podaje urząd, cytowany przez redakcję.

To początek końca Poczty Polskiej? Szykują się potężne zmiany

Elbląg: zwolnienia potrwają do marca 2025 r.

Firma GE rozłoży proces zwalniania pracowników do marca 2025 r., ale rozpocznie go już 1 lipca br. Z oświadczenia urzędu pracy wynika, że mowa o 166 etatach. Wiadomo, że zarząd GE ma w planach rozmowy z organizacjami związkowymi.

Sygnały o tym, że Elbląg straci blisko 170 etatów miały pojawić się już wcześniej, w styczniu spółka-matka firmy GE (GE Vernova) informowała o rozpoczęciu procesu “informacyjno-konsultacyjnego” w temacie zamknięcia odlewni. Wówczas w jednym z komunikatów podawano, że do zakończenia konsultacji żadne wiążące decyzje nie zapadną. 

Odlewnia stali w Elblągu.

Lokalny portal Elbląskiej Gazety Internetowej przekazał, że w 2022 r. GE zamknął w Elblągu odlewnię żeliwa. Teraz przyszła kolej na tę staliwa, która w Elblągu istnieje od 1948 r. Nieoficjalnie mówi się, że spółka szukała kupca na tę część firmy, ale bez skutku.