Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Znana sieć sklepów ogłosiła upadłość. Możliwe przejęcie
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 04.06.2023 21:05

Znana sieć sklepów ogłosiła upadłość. Możliwe przejęcie

RENO
zdj: Shutterstock

Sytuacja na rynku wciąż pozostaje nie do końca pewna. Widać to chociażby po sytuacji niektórych sieci handlowych - jedna z nich, działająca w Niemczech, ogłosiła swoją upadłość. Do zamknięcia są sklepy w kraju i poza jego granicami.

Koniec sieci obuwniczej

Niemiecka sieć sklepów Reno była typową siecią obuwniczą, działającą we wszystkich krajach tzw. strefy DACH, czyli państwach niemieckojęzycznych. Była, ponieważ ogłosiła upadłość.

Jak podaje portal dlahandlu.pl, postępowanie upadłościowe w Niemczech otwarto 1 czerwca. Toczy się ono przed sądem rejonowym w Hamelin. Podobne postępowania toczą się w sprawie oddziałów w Austrii oraz Szwajcarii.

W tle problemy finansowe

Za takimi krokami stoją oczywiście poważne powody. Według portalu dlahandlu.pl, Reno od marca 2023 miało problemy finansowe. Doszło do zmniejszenia asortymentu, jedna trzecia sklepów została zamknięta.

Było jednak jeszcze gorzej. Tylko połowa sklepów sieci otrzymywała energię elektryczną, zaś kierownictwo z powodu właśnie braków prądu nie miało dostępu m.in. do księgowości.

Kolejna sieć upada

Postępowanie upadłościowe Reno nie jest pierwszym przypadkiem w ostatnim okresie. Jak podaje wypowiedź dyrektora generalnego stowarzyszenia Handelsverbandes Textil Schuhe Lederwaren Rolfa Pangelsa portal dlahandlu.pl, w 2022 roku zamknięto co dziesiąty sklep obuwniczy w Niemczech.

Nie wszyscy pracownicy Reno stracą swoje miejsca pracy. 22 oddziały sieci chce bowiem przejąć jej konkurent, Kienast. Negocjacje, według portalu dlahandlu.pl, mają być w toku.