Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Złe wieści dla kierowców. Szykują się podwyżki cen paliw
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 21.06.2024 20:24

Złe wieści dla kierowców. Szykują się podwyżki cen paliw

tankowanie
Fot. Pixabay/Engin_Akyurt

Eksperci radzą, by przed wyjazdem na wakacje zatankować samochód do pełna. To dlatego, że ceny na stacjach paliw w Polsce wkrótce mają pójść w górę. Ile zapłacimy za paliwo w ostatnim tygodniu czerwca? Przedstawiamy szczegóły.

Lepiej zatankować samochód do pełna

Najnowsze prognozy analityków z portalu e-petrol.pl nie napawają optymizmem. Jak się okazuje, już wkrótce kierowcy zapłacą za paliwo więcej. Eksperci radzą, by osoby wybierające się na wakacje pod koniec czerwca już teraz zatankowały samochód do pełna.

Warto również pamiętać, że w niektórych miejscach w Polsce ceny są sporo niższe. Mniej za paliwo zapłacimy na Warmii i na Mazurach. Jeżeli chodzi o najwyższe stawki, to obowiązują w województwie podlaskim oraz zachodniopomorskim. 

Emeryci muszą pokazać ten dokument. Bez niego nie dostaną 14. emerytury

Szykują się podwyżki cen paliw na stacjach w Polsce

Analitycy z e-petrol.pl informują, że zarówno benzyna jak i olej napędowy drożeją w hurcie już od pierwszego tygodnia czerwca. W związku z tym, kierowcy powinni przygotować się na podwyżki cen paliw na stacjach benzynowych. Eksperci wskazują również, że warto zwrócić uwagę na specjalne wakacyjne oferty, które będą pojawiać się na rynku. 

Zobacz także: Emeryci muszą pokazać ten dokument. Bez niego nie dostaną 14. emerytury

Ile zapłacimy za paliwo w ostatnim tygodniu czerwca?

Wiadomo już, ile najprawdopodobniej zapłacimy za paliwo w ostatnim tygodniu tego miesiąca (24-30 czerwca). Zgodnie z prognozami analityków z e-petrol.pl, na litr benzyny Pb95 trzeba będzie wydać 6,36-6,47 zł, a litr Pb98 będzie kosztował 7,11-7,20 zł. Diesel ON ma kosztować 6,38-6,49 zł za litr, a cena za litr autogazu LPG ma być na poziomie 2,62-2,70 zł.

Zobacz także: Plaga nieodwoływanych wizyt u lekarza. Tak minister zdrowia chce walczyć z krnąbrnymi pacjentami