Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Pracownicy dostaną dopłaty do urlopu. Zyskają nawet 2417,14 zł
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 21.06.2024 18:06

Pracownicy dostaną dopłaty do urlopu. Zyskają nawet 2417,14 zł

pieniądze
Fot. materiały własne

Czas wyjazdów na wakacje zbliża się wielkimi krokami. Wielu pracowników może otrzymać specjalną dopłatę do urlopu. Chodzi tutaj konkretnie o świadczenie “Wczasy pod gruszą”. Polacy mogą dostać nawet ponad 2400 zł. Wiemy, komu należy się takie dofinansowanie.

Kto otrzyma dopłatę do urlopu?

Wczasy pod gruszą to popularny program dopłat do wczasów dla pracowników. Warto jednak pamiętać, że dodatkowe dofinansowanie należy się tylko wybranej grupie osób. Koszty związane ze świadczeniem są pokrywane ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. 

Wczasy pod gruszą będą funkcjonowały tylko tam, gdzie ZFŚS został utworzony. Co istotne, program obejmuje nie tylko pracowników, ale także i ich rodziny. Dopłata dotyczy też emerytów i rencistów, którzy dawniej pracowali w firmie oraz ich rodziny.

Można dostać 100 złotych na prąd. Wiemy, kto może liczyć na wsparcie

Wczasy pod gruszą 2024

Serwis Służby Cywilnej informuje, że dofinansowanie do urlopu można otrzymać nie tylko na wakacje w lecie. Wczasy pod gruszą są dostępne niezależnie od tego, kiedy pracownik weźmie urlop czy też w jaki sposób go spędzi.

Warto zwrócić uwagę na to, jaka jest minimalna długość urlopu, na który możemy otrzymać dofinansowanie. Informację na ten temat można znaleźć w regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Zobacz także: Plaga nieodwoływanych wizyt u lekarza. Tak minister zdrowia chce walczyć z krnąbrnymi pacjentami

Pracownicy mogą naprawdę sporo zyskać

Jeżeli chodzi o dokładną wysokość dopłaty do urlopu, to zależy ona przede wszystkim od życiowej i finansowej sytuacji danego pracownika. Kwota wsparcia nie jest ustalona, choć nie może przekraczać sumy podstawowego odpisu na ZFŚS, który z kolei zależy od przeciętnego wynagrodzenia. 

Aktualnie w ramach programu wczasy pod gruszą można otrzymać maksymalnie 2417,14 zł. Aby móc skorzystać z dofinansowania do urlopu, pracownik będzie musiał złożyć odpowiedni wniosek.