Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Zaskakujące, ile płaci się w Poczcie Polskiej. Tyle zarabia listonosz
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 21.01.2024 19:23

Zaskakujące, ile płaci się w Poczcie Polskiej. Tyle zarabia listonosz

Listonosz na rowerze
ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Już od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się doniesienia dotyczące fatalnej sytuacji finansowej Poczty Polskiej. Związkowcy alarmują o potencjalnym bankructwie, a także ujawniają, na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy. Kwoty są zadziwiająco niskie. 

Doniesienia o rzekomej trudnej sytuacji Poczty Polskiej

Już od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się doniesienia o rzekomym kryzysie Poczty Polskiej. Ostatnio “Fakt” poinformował, że dotarł do listu, który pocztowcy wystosowali do najważniejszych instytucji państwowych. Zawarto w nim dramatyczne wieści dotyczące potencjalnego bankructwa, do którego może dojść już w tym roku. Według pocztowców, 2024 rok spółka może zakończyć ze stratą na poziomie 700-800 milionów złotych. Poczta Polska postanowiła odpowiedzieć na te doniesienia. 

Pracownicy otrzymują pieniądze na czas. Również inne płatności realizowane są terminowo i bez przeszkód - przekazało biuro prasowe Poczty Polskiej. 

Zacznie się już jutro. Takich okazji w Lidlu jeszcze nie było

Takie pensje otrzymują pracownicy Poczty Polskiej

W liście przytoczonym przez dziennik “Fakt”, ujawnione zostały także zarobki, na które mogą liczyć pocztowcy. Jak się okazuje, władze spółki podjęły decyzję, że stawka rekrutacyjna i najniższe wynagrodzenie wraz z początkiem nowego roku będą wynosiły 4023 złotych. Jest to kwota o 219 złotych mniejsza niż minimalne wynagrodzenie, które obowiązuje w Polsce od 1 stycznia 2024 roku.

Zobacz także: Szykują się rewolucyjne zmiany zasiłku pogrzebowego. Kwota może być dużo wyższa niż zakładano

Poczta Polska odpowiada na opublikowany list

Jak twierdzi Piotr Saugut, przewodniczący NSZZ Listonoszy, w umowie pracowników jest mowa o niższej kwocie, która dopełniana jest dodatkiem wyrównawczym lub premią. Dziennik “Fakt” postanowił poprosić spółkę o komentarz w tej sprawie i wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. 

Wypłacamy pensje na konta pracowników zgodne z obowiązującym prawem - przekazało “Faktowi” biuro prasowe Poczty Polskiej.