BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Jakie zarobki w Biedronce? Wciąż rosną

17 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Zarobki w Biedronce - nie takie niskie jak można by sądzić. Ile zarabia kasjer w Biedronce? Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy Biedronki?

Zarobki w Biedronce - ile zarabiają pracownicy jednego z najpopularniejszych dyskontów w Polsce? Oprócz pensji kasjerzy - sprzedawcy dostają również różnego rodzaju dodatki.

Zarobki w Biedronce

Portugalska sieć handlowa walczy nie tylko o klientów oferując produkty w atrakcyjnych cenach, ale również o pracowników. Podwyższa pensje i wprowadza nowe benefity. Sieć sklepów Biedronka jest jednym z największych prywatnych pracodawców w Polsce, obecnie aż 65 tys osób w 2900 sklepów w ponad 1100 miejscowościach. Każdy z pracowników może liczyć na umowę o pracę. Najniższa pensja w Biedronce wynosi 2700 zł brutto - w tę kwotę została już wliczona nagroda za brak nieplanowanych nieobecności.

Na pierwszą podwyżkę kasjerzy - sprzedawcy mogą liczyć po roku pracy, na kolejną po 3 latach. Ich zarobki mogą wzrosnąć do poziomu 2950 złotych brutto miesięcznie. W większych miastach lub regionach szybko rozwijających się kasjer może zarobić jeszcze więcej, nawet 3550 zł brutto, jak pisze GK24. Od stycznia 2019 r. sieć zrezygnowała z wypłacanej dotychczas premii kwartalnej na rzecz premii miesięcznej w wysokości 170 zł brutto.

Dodatkowe benefity Biedronki

Pracownicy mogą liczyć na różnorodne dodatki? Jeronimo Martins Polska prowadzi programy pomocy dla osób najbardziej potrzebujących, a także bezpłatne obozy wakacyjne dla dzieci pracowników z rodzin o najniższych dochodach. Ci, którym urodziło się dziecko dostają od pracodawcy wyprawkę „Narodziny z Biedronką". Zaś pracownicy, których dziecko rozpoczyna szkołę otrzymują „biedronkowy" plecak wypełniony przyborami szkolnymi.

Biedronka oferuje możliwości rozwoju swoim pracownikom

Zwykle zaczyna się od stanowiska kasjera czy też sprzedawcy-kasjera, a później można awansować na starszego sprzedawcę – kasjera, a następnie na zastępcę kierownika sklepu. Im wyższy szczebel, tym więcej możliwości rozwoju. Można wybrać ścieżkę specjalistyczną albo menedżerską. W sieci Biedronka kierownik sklepu może awansować na kierownika sprzedaży produktów świeżych, na kierownika operacji i sprzedaży, później na starszego menedżera, nadzorującego pracę kilkudziesięciu sklepów, następnie – dyrektora centrum dystrybucyjnego, aż na stanowisko dyrektora operacyjnego regionu - powiedziała Kinga Jagiełło-Kulesza, dyrektor działu HR w Jeronimo Martins Polska w rozmowie z Pracuj.pl.

Czasy, gdy pensja kasjera w sklepie sieci handlowej uważane były za wyjątkowo niskie chyba już minęły. Obecnie każda z sieci stara się stworzyć swoim pracownikom jak najlepsze warunki pracy.

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >