BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Jakie zarobki w Biedronce? Wciąż rosną

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Zarobki w Biedronce - ile zarabiają pracownicy jednego z najpopularniejszych dyskontów w Polsce? Oprócz pensji kasjerzy - sprzedawcy dostają również różnego rodzaju dodatki.

Zarobki w Biedronce

Portugalska sieć handlowa walczy nie tylko o klientów oferując produkty w atrakcyjnych cenach, ale również o pracowników. Podwyższa pensje i wprowadza nowe benefity. Sieć sklepów Biedronka jest jednym z największych prywatnych pracodawców w Polsce, obecnie aż 65 tys osób w 2900 sklepów w ponad 1100 miejscowościach. Każdy z pracowników może liczyć na umowę o pracę. Najniższa pensja w Biedronce wynosi 2700 zł brutto - w tę kwotę została już wliczona nagroda za brak nieplanowanych nieobecności.

Na pierwszą podwyżkę kasjerzy - sprzedawcy mogą liczyć po roku pracy, na kolejną po 3 latach. Ich zarobki mogą wzrosnąć do poziomu 2950 złotych brutto miesięcznie. W większych miastach lub regionach szybko rozwijających się kasjer może zarobić jeszcze więcej, nawet 3550 zł brutto, jak pisze GK24. Od stycznia 2019 r. sieć zrezygnowała z wypłacanej dotychczas premii kwartalnej na rzecz premii miesięcznej w wysokości 170 zł brutto.

Dodatkowe benefity Biedronki

Pracownicy mogą liczyć na różnorodne dodatki? Jeronimo Martins Polska prowadzi programy pomocy dla osób najbardziej potrzebujących, a także bezpłatne obozy wakacyjne dla dzieci pracowników z rodzin o najniższych dochodach. Ci, którym urodziło się dziecko dostają od pracodawcy wyprawkę „Narodziny z Biedronką". Zaś pracownicy, których dziecko rozpoczyna szkołę otrzymują „biedronkowy" plecak wypełniony przyborami szkolnymi.

Biedronka oferuje możliwości rozwoju swoim pracownikom

Zwykle zaczyna się od stanowiska kasjera czy też sprzedawcy-kasjera, a później można awansować na starszego sprzedawcę – kasjera, a następnie na zastępcę kierownika sklepu. Im wyższy szczebel, tym więcej możliwości rozwoju. Można wybrać ścieżkę specjalistyczną albo menedżerską. W sieci Biedronka kierownik sklepu może awansować na kierownika sprzedaży produktów świeżych, na kierownika operacji i sprzedaży, później na starszego menedżera, nadzorującego pracę kilkudziesięciu sklepów, następnie – dyrektora centrum dystrybucyjnego, aż na stanowisko dyrektora operacyjnego regionu - powiedziała Kinga Jagiełło-Kulesza, dyrektor działu HR w Jeronimo Martins Polska w rozmowie z Pracuj.pl.

Czasy, gdy pensja kasjera w sklepie sieci handlowej uważane były za wyjątkowo niskie chyba już minęły. Obecnie każda z sieci stara się stworzyć swoim pracownikom jak najlepsze warunki pracy.

Tagi:

Biedronkazarobkiile zarabia

Podobne artykuły

Finanse

Polacy złożyli 5155 wniosków w specjalnym konkursie. Teraz ZUS wypłaci im 100 mln zł
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Twórcy ChatGPT spotkali się z premierem Morawieckim. "Największą zaletą Polaków są wysokie umiejętności techniczne"
Czytaj więcej >

Praca

Duża i popularna na całym świecie firma zwalnia tysiące pracowników. Potrzebuje pieniędzy
Czytaj więcej >

Handel

Handel potrzebuje tysięcy rąk do pracy na wakacje. Niektórzy mogą liczyć na nocleg i wyżywienie
Czytaj więcej >

Praca

Od dzisiaj wielka zmiana w przepisach. Nie dasz jednego dokumentu i dostaniesz 30 tys. zł kary
Czytaj więcej >

Praca

Zarobki komendantów poszły w górę. Rekordzista otrzymał ponad 50 tys. więcej w ciągu roku
Czytaj więcej >
Paulina Musianek

Wydawca Biznesinfo. Absolwentka dziennikarstwa oraz zarządzania i marketingu. Wcześniej zajmowała się tworzeniem treści marketingowych i działaniami pr-owymi dla NGOs, m.in. Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Interesuje się metodami wpływu społecznego, psychologią biznesu i mindfulness. Uwielbia trekking, spanie w namiocie i trudne warunki. Prywatnie kociara. Uważa, że jedyną stałą w życiu jest zmiana.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Praca

Praca

Magdalena Madoń

Nowy urlop wszedł w życie. Pracodawca będzie musiał za niego zapłacić
Czytaj więcej >
Finanse

Maria Gil-Sobczyk

Wyższa pensja już od 1 lipca. Wzrost wynagrodzeń obejmie miliony Polaków
Czytaj więcej >
Praca

Olgierd Maletka

Scania zamyka fabrykę autobusów w Polsce. Pracę straci ponad 800 osób
Czytaj więcej >
Praca

Artykuł Sponsorowany

Jak zwiększyć kreatywność pracowników? Biuro sprzyjające kreatywności w pracy
Czytaj więcej >
Praca

Patryk Solarczyk

Powstaje coraz więcej jednoosobowych firm. Częściej też wznawiane są zawieszone działalności
Czytaj więcej >
Praca

Magdalena Madoń

Stażyści i praktykanci będą mogli zarobić? Pojawiła się propozycja ustawy
Czytaj więcej >