Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ważny komunikat PGNiG. Dotyczy wszystkich Polaków
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 18.06.2024 08:42

Ważny komunikat PGNiG. Dotyczy wszystkich Polaków

PGNiG
Fot. Wikimedia.org/Lowdown/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

Ważny komunikat PGNiG. Na stronie internetowej spółki pojawiła się wiadomość dla klientów. Ostrzeżenie dotyczy “niebezpiecznych ofert” dotyczących możliwości zarobku. - Apelujemy więc o zachowanie szczególnej ostrożności - czytamy w komunikacie.

Ważny kom bukat PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) opublikowało komunikat, który powinien dotrzeć do wszystkich Polaków. Spółka będąca od 2022 r. częścią Orlenu trafiła na celownik oszustów. Niemniej pieniądze stracić mogą zwykli ludzie, którzy nie są świadomi, iż publikowana informacja jest nieprawdziwa. O co dokładnie chodzi?

ZOBACZ TAKŻE: Ruszyły masowe kontrole domów w całej Polsce. Kary sypią się w milionach

Na stronie internetowej PGNiG pojawił się specjalny komunikat. Sytuacja jest na tyle poważna, iż zdecydowano się na to, by wiadomość wyskakiwała w formie osobnego okna, które uniemożliwia inne działania na stronie. Jego treść jest jednoznaczna.

ZUS czeka tylko do 1 lipca. Urodzeni po 1968 r. muszą zdecydować

PGNiG ostrzega Polaków

Ostrzeżenie PGNiG dotyczy tego, na co natknąć się można nie tylko w samej sieci, ale przede wszystkim na Faceoboku, czy Instagramie. Część Polaków natknęła się na informacje o możliwości zarobienia pieniędzy. Komunikat rozwiewa nadzieje na szybki zarobek.

Uwaga na nieprawdziwe informacje publikowane w internecie, w tym w mediach społecznościowych! PGNiG z Grupy ORLEN ostrzega przed niebezpiecznymi ofertami, które bezpodstawnie wykorzystują wizerunek PGNiG. Autorzy tych informacji podszywają się pod PGNiG, sugerując możliwość zarobku - czytamy w pierwszej części komunikatu.

Komunikat oferujący zarobek nie jest prawdziwy

Oświadczamy, że Spółka nie ma nic wspólnego z ofertami i ogłoszeniami oferującym zarobek i pojawiającymi się w internecie. Apelujemy więc o zachowanie szczególnej ostrożności - dodaje w komunikacie PGNiG.

ZOBACZ TAKŻE: Polacy masowo je wykupują. Ofert przybywa każdego tygodnia

Należy pamiętać, że każda oferta pracy złożona przez nieznane osoby poprzez nieformalne środki komunikacji oraz oferująca wyjątkowo szybkie i korzystne sposoby na wzbogacenie się w większości przypadków są oszustwem. Nieroztropne podawanie danych osobowych lub klikanie w nieznane linki może zakończyć się nie tylko utratą pieniędzy, ale również przekazaniem wrażliwych danych nieupoważnionym osobom.

Zrzut ekranu 2024-06-18 o 08.16.13.jpg
PGNiG wydało ważny komunikat