Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Oszuści

Oszuści

wakacje, urlop
06.07.2024 09:23 Turyści muszą uważać. W tym sezonie oszuści mają nową metodę

Zaplanowałeś już swoje wakacje na 2024 rok? Nawet szykując się na wypoczynek, powinieneś zachować czujność. Oszuści nie śpią, a wczasowicze mogą stracić pieniądze. To nowa metoda wyłudzeń.

PGNiG
18.06.2024 08:42 Ważny komunikat PGNiG. Dotyczy wszystkich Polaków

Ważny komunikat PGNiG. Na stronie internetowej spółki pojawiła się wiadomość dla klientów. Ostrzeżenie dotyczy “niebezpiecznych ofert” dotyczących możliwości zarobku. - Apelujemy więc o zachowanie szczególnej ostrożności - czytamy w komunikacie.

Karta Moja Biedronka, portfel
20.03.2024 11:29 Oszuści kradną zniżki z karty Moja Biedronka. Klienci powinni uważać

Posiadacze karty Moja Biedronka mogą korzystać z wielu różnych promocji. Podczas wizyty w sklepie klienci powinni być ostrożni, bo ich zniżki mogą trafić w niepowołane ręce. Wszystko to dlatego, że oszuści znaleźli sposób na wykradanie rabatów z karty Biedronki. Przedstawiamy szczegóły.

Telefon w rękach
07.02.2024 17:19 Policja wydała pilne ostrzeżenie. Chodzi o kody BLIK

Oszuści wyłudzający pieniądze od niczego nieświadomych osób nie próżnują i codziennie podejmują nowe próby. Tym razem policja ostrzega przed kolejną metodą, która może spowodować utratę pieniędzy przez kolejne ofiary oszustów.

Pieniądze w portfelu
06.01.2024 08:29 Pobierasz 800 plus? Uważaj na oszustów, wydano pilne ostrzeżenie

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Ma ono związek z jednym ze świadczeń, które 1 stycznia przeszło spore zmiany. Powodem pojawienia się komunikatu są niestety oszuści.

Pieniądze
24.11.2023 09:44 Chciała sprzedać umywalkę. Straciła wszystkie pieniądze

Po raz kolejny oszustom udało się wykorzystać ludzką nieostrożność i ukraść czyjeś pieniądze. Tym razem ich ofiarą padła mieszkanka okolic Wejherowa, która chciała sprzedać swoją umywalkę. Skończyło się na utracie kilkuset tysięcy złotych.

wyciąg narciarski
12.11.2023 22:36 Zima w Polsce. Policja ostrzega turystów, trzeba uważać

W Tatrach spadł pierwszy śnieg, zaś do świąt Bożego Narodzenia pozostało nieco ponad miesiąc. Dziesiątki osób już zaczęły planować urlopy w górach i zacierają ręce na myśl o wypoczynku. Niestety, wraz z nimi cieszą się również oszuści.

Bramki na autostradzie A4
26.10.2023 13:50 Setki kierowców otrzymują taką wiadomość. Pod żadnym pozorem jej nie otwieraj

Ataki oszustów nie dziwią już praktycznie nikogo - metody ich ataków potrafią jednak nieźle zaskoczyć. Tak właśnie jest tym razem - na celowniku znaleźli się kierowcy, którzy podróżują po polskich drogach.

Kolejne niepokojące wiadomości SMS
09.10.2023 10:21 Polacy masowo otrzymują niepokojące SMS-y. Pod żadnym pozorem ich nie otwieraj

Kolejne niepokojące wieści dotyczące komunikacji telefonicznej. Coraz więcej Polaków otrzymuje SMS-y z niepokojącą treścią. Jak się jednak okazuje, nie należy ich otwierać - nawet, jeżeli rzekomym nadawcą jest jeden z dostawców prądu.

Telefon w rękach
05.10.2023 21:52 Wiadomości z imieniem dostają dziesiątki osób. Eksperci ostrzegają

Ataki oszustów stają się coraz bardziej wyrafinowane. Wciąż wynajdywane są nowe metody, które wielu mogą zaskoczyć. W tym przypadku jednak eksperci ostrzegają przed sposobem, który może wystraszyć nawet mocnych znawców tematu.

Telefon w rękach
26.09.2023 21:39 Otrzymałeś taką wiadomość, nawet jej nie otwieraj. Natychmiast ją usuń

Setki Polaków zaczęło otrzymywać wiadomości sms zachęcające do sprawdzenia wiadomości e-mail. Okazuje się jednak, że to kolejny trik oszustów - co gorsza, wykorzystuje on elementy rządowej aplikacji.

Senior z telefonem
23.09.2023 21:55 Dramat seniorki, wystarczyła chwila nieuwagi. Policja apeluje o ostrożność

Wystarczyła chwila, aby starsza kobieta straciła kilkanaście tysięcy złotych. Policja apeluje o ostrożność - nigdy nie wolno ufać osobom nieznajomym, które ostrzegają przed rzekomym zagrożeniem środków na koncie.

Klucze i drzwi do mieszkania
16.09.2023 20:38 Pieniądze za rezerwację mieszkania. Uważaj, to nowe oszustwo

Oferty wynajmu mieszkań bardzo często potrafią być atrakcyjne. Jednakże ich autorzy nie zawsze mają dobre intencje. Okazuje się bowiem, że oszuści znaleźli kolejne miejsce do kradzieży.

Zakopane, oszustwo internetowe
07.09.2023 13:00 Zamieszczali fałszywe ogłoszenia o noclegach. Zostali aresztowani

Walka z plagą oszustw polegających na zamieszczaniu fałszywych ogłoszeń o wynajęciu noclegu dla turystów przyniosła pierwsze owoce. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości podało w czwartek, że rozbito grupę przestępczą zajmującą się taką działalnością.

Oszustwo przez komputer
24.08.2023 17:38 Syn zeskanował kod QR. Jego ojciec był zaskoczony

Pewien 12-latek podczas gry dostał od innego gracza kod QR. Po jego zeskanowaniu miał otrzymać dodatkowe przedmioty w grze. Historia potoczyła się jednak znacznie gorzej.

Oszustwo internetowe
25.07.2023 21:28 Oszuści znowu atakują. Na celowniku e-recepty, NASK alarmuje

Wyłudzacze danych internetowych ponownie zaatakowali. Tym razem na celowniku znaleźli się wszyscy pacjenci - narzędziem oszustów stały się bowiem e-recepty.

telefon-wiadomość-oszuści-SMS-smartfon-iberion
04.07.2023 10:20 Chwila nieuwagi i możesz stracić wszystkie oszczędności. Uważaj na tego e-maila

Internetowi oszuści masowo podszywają się pod znane firmy czy instytucje i wykorzystując ich wizerunek, zwracają się do klientów z różnymi “pilnymi” wiadomościami. Często informują w nich o konieczności dopłaty, wprowadzeniu jakichś nowych zasad, pozostawionej paczce itp. Zawsze w takich wiadomościach znajdziemy link, który prowadzi nas do fałszywej strony internetowej. To za jej pośrednictwem złodzieje wyłudzają nasze dane. Obecnie żniwa zbiera oszustwo wykorzystujące wizerunek Allegro – informuje portal Niebezpiecznik.

Truskawki
27.06.2023 08:14 Truskawkowi oszuści złapani. Zgarnęli ćwierć miliona złotych

Policja aresztowała dwóch mężczyzn, którzy oszukiwali skup owoców na dostarczanych przez nich truskawkach. Poprzez trik ze zbiornikiem wody w trzynastu przypadkach uzyskali ćwierć miliona złotych - za czternastym ujęli ich stróże prawa.

samolot Ryanair
20.06.2023 21:10 Linie lotnicze Ryanair i darmowe bilety. Nowe oszustwo. Nie daj się nabrać

Internetowi oszuści po raz kolejny próbują wyłudzić od Polaków wrażliwe dane osobowe. Tym razem jednak postanowili się nie tylko podszyć pod Ryanaira, lecz również naciągnąć internautów na subskrypcję.

areszt
13.06.2023 22:07 Uwaga na oszustów. Okradli kobietę na 20 tysięcy złotych

Ostrzeżenia przed oszustami dzwoniącymi do Polaków i wyłudzającymi pieniądze, pomimo bycia już integralną częścią rzeczywistości, nie powinny być ignorowane. 49-letnia kobieta spod Nidzicy padła bowiem ofiarą oszustów - straciła 20 tysięcy złotych.

pismo ZUS
22.05.2023 19:49 Dostaniesz wiadomość, że ZUS ma dla Ciebie pieniądze. Później możesz stracić wszystko, co masz

Przed najnowszą falą ataków oszustów ostrzega Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Tym razem próbują podejść swoje ofiary, podszywając się właśnie pod ZUS.

Telefon w rękach
12.05.2023 16:21 Oszuści znów atakują. Sposób jest jednak bardzo nietypowy

Gorączka na kopanie kryptowalut mogła minąć, jednak sam temat wirtualnych walut nadal jest gorący. Wiedzą o tym również oszuści, którzy wykorzystują łatwowierność ofiar i oferują wspaniałe zyski.

Telefon w rękach
15.04.2023 12:45 Dostała telefon, że jej środki są zagrożone. Straciła blisko 50 tys. złotych

Mieszkanka Siedlec otrzymała telefon od osoby podającej się za pracownika banku. Kazano jej zrobić przelew, ponieważ środki na jej koncie były zagrożone. Straciła w ten sposób pieniądze swoje oraz rodzinne.

List od ZUS w segregatorze
13.04.2023 22:01 Emeryci muszą uważać. ZUS ostrzega przed niebezpieczeństwem

Utracenie przez seniorów 13. emerytury bądź jakiegokolwiek świadczenia zdecydowanie nie jest przyjemne. Gorsze jest padnięcie ofiarą oszustów i utrata środków przez starsze osoby, przed czym ostrzegł w czwartek ZUS.

Allegro na telefonie
13.04.2023 16:39 Klienci Allegro zagrożeni. Jeden błąd i stracą wszystkie oszczędności

Wydawać by się mogło, że oszuści nie odpoczywają - święta wielkanocne już minęły, więc przystąpili do kolejnych ataków. Tym razem na celowniku przestępców są klienci portalu aukcyjnego Allegro.

Telefon w ręku
05.04.2023 18:12 Kolejny atak oszustów. Nie chodzi o klientów banków, zagrożeni są wszyscy

Oszuści postanowili znowu zaatakować w internecie. Tym razem jednak na celowniku nie są wyłącznie klienci banków - ofiarą może stać się każdy internauta.

Telefon w rękach
17.03.2023 21:16 Kolejne ataki oszustów. Możesz stracić całe oszczędności, lepiej uważaj

Trwające ataki oszustów przybierają coraz to różniejsze formy. Jak informują media, tym razem w celu wykradzenia danych i pieniędzy postanowili podszyć się pod Netflixa.

policja
15.03.2023 21:35 Nowe oszustwo. Uważaj na wiadomości SMS oraz e-maile. Chodzi o e-recepty

Podczas trwającej fali ataków wyłudzających dane, oszuści wciąż uciekają się do nowych pomysłów. Teraz postanowili odpuścić ataki na banki i spróbować sposobu na e-receptę.