Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ważny komunikat banku PKO BP. Dotyczy wszystkich klientów
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 16.05.2024 15:02

Ważny komunikat banku PKO BP. Dotyczy wszystkich klientów

PKO BP
Fot. materiały własne

Przed weekendem lepiej przygotować się na utrudnienia w bankowości. Trzy duże banki zaplanowały prace serwisowe. Klienci muszą zatem przygotować się na przerwę techniczną i czasowe wyłączenie ważnych usług. Na liście banków planującymi prace techniczne znajduje się PKO BP. - Jeśli możesz, prosimy wszystkie ważne transakcje wykonaj wcześniej - apeluje bank.

Przerwa techniczna w PKO BP

PKO BP przekazało informacje o planowanej przerwie technicznej. Bank już w najbliższy weekend przeprowadzi specjalne prace serwisowe. Specjalny komunikat skierowany do klientów wyjaśnia, kiedy należy spodziewać się utrudnień.

Potrzebujemy chwili na prace techniczne, dlatego w niedzielę 19.05.2024 w godzinach 00:00 – 06:00 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego iPKO oraz płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi “Płacę z iPKO” - czytamy w komunikacie PKO BP.

PKO BP wypłaci fortunę za dokument z PRL. Niektórzy dostaną nawet 26 tys. zł

Nie tylo PKO BP planuje przerwę techniczną

Weekendowa przerwa techniczna w PKO BP nie będzie długa, ale warto się na nią przygotować. Bank podkreślił jednak, że klienci będą mogli bez przeszkód korzystać z aplikacji IKO. Dodatkowo bez zakłóceń działać mają również karty

ZOBACZ: ZUS przypomina o ważnym obowiązku. Komunikat jest jasny

Nie tylko PKO BP skierowało do swoich klientów komunikat o przerwie technicznej i pracach serwisowych w weekend (18-19.05). Również VeloBank ma w planach ograniczenie działania części swoich usług. Klienci muszą przygotować się na utrudnienia w nocy z 18 na 19 maja. Prace nad nowymi udogodnieniami trwać będą od 23.50 do 8.00. Znamy dokładną listę funkcji, które zostaną czasowo wyłączone.

Weekendowe utrudnienia w mBanku i VeloBanku

Przerwa techniczna w VeloBanku nie wpłynie na możliwość wypłacania i wpłacania pieniędzy w bankomatach za pomocą karty. Niemniej nie będzie możliwe korzystanie z bankowości internetowej, mobilnej, a także skorzystanie z BLIK-a, czy opcji płatności kartą online.

ZOBACZ: Można dostać nawet 11 tys. zł. Pieniądze czekają na chętnych

Płatności kartą płatniczą oraz zbliżeniowo poprzez telefon, zegarek czy opaskę w sklepach stacjonarnych, również działają bez zmian - podkreśla VeloBank w komunikacie.

Również niektórzy klienci mBanku w weekend odczują utrudnienia. Przerwa techniczna zaplanowana została bowiem na sobotę 18 maja. W godzinach od 7.00 do 18.00 nie będzie możliwe zalogowanie się do maklersiej aplikacji mBank Giełda oraz zalogowania się do eMaklera.

Źródło: biznesinfo