Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Mbank

Mbank

kod Blik, telefon
26.03.2024 10:44 To koniec darmowego Blika. Pierwszy bank wprowadza dodatkowe opłaty

Blik przestaje być darmowy? Klienci jednego z banków otrzymali wiadomość, że nadchodzą wielkie zmiany w kwestii korzystania z popularnego systemu płatności i wypłacania pieniędzy z bankomatów. Pierwsze dodatkowe opłaty zaczną obowiązywać już po Wielkanocy.

pieniądze w bankomacie
21.03.2024 19:42 Duży bank podnosi opłaty. Od 3 kwietnia będzie drożej

W ostatnich tygodniach coraz więcej banków ma dla swoich klientów niemiłą niespodziankę. Rosną koszty, a wraz z nimi w górę idą ceny usług bankowych. Za co tym razem zapłacimy więcej?

Karty w portfelu
31.01.2024 13:11 Bank kończy z darmowym Blikiem. Decyzja już zapadła

Nie ma niestety dobrych wiadomości dla klientów jednego z banków. Podjęto decyzję o wprowadzeniu opłat za wypłaty z bankomatów. Zmiana dotyczy zarówno metody tradycyjnej w urządzeniach nienależących do instytucji, jak i za pomocą Blika.

pieniadze-karty-bank
01.11.2023 19:25 Pilne ostrzeżenie dla klientów dużego banku. Łatwo można się pomylić

Choć w przestrzeni medialnej regularnie pojawiają się ostrzeżenia przed nowymi metodami działania cyberprzestępców, to wciąż wykorzystują oni stare, sprawdzone i – niestety – skuteczne techniki. Właśnie w tej sprawie CSIRT KNF, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego wystosował wczoraj pilny apel do klientów znanego banku.

bankomat
28.10.2023 08:27 Przerwy w największych bankach. Wypłać gotówkę, póki jeszcze możesz

Szereg banków zaplanował na najbliższe dni prace serwisowe. Oznacza to, że klienci muszą przygotować się na liczne utrudnienia i brak dostępu do niektórych, często podstawowych usług. W przypadku większości niemożliwe będzie chociażby logowanie się do aplikacji i bankowości internetowej, dokonywanie płatności kartami czy też zlecanie przelewów. Na liście znajdują się m.in. Bank Pekao, Santander Bank i Bank Pocztowy.

pieniadze-gotowka-telefon-mbank
13.07.2023 09:18 Nadchodzą spore zmiany dla klientów mBanku. Podano ważne terminy

Krajowy przelew nie zawsze będzie można anulować, a przelew na telefon zlecisz tylko do odbiorcy, który korzysta z przelewów na numer telefonu BLIK. To nie koniec zmian, które już niebawem czekają osoby korzystające z usług mBanku. Przypomnijmy, iż w Polsce obsługuje on 4,6 mln klientów detalicznych oraz 33 tys. klientów korporacyjnych. 

mBank
15.06.2023 10:30 mBank ostrzega swoich klientów. „Zachowajcie czujność”

Serwis bankier.pl podaje, że mBank wystosował komunikat do swoich klientów, w którym ostrzega przed oszustami próbującymi ukraść pieniądze z konta bankowego swojej ofiary.

Mężczyzna wypłacający pieniądze
24.03.2023 15:51 Siedem popularnych banków zapowiada przerwy w dostępie do usług. Problemy z płatnościami kartą i wypłatą gotówki

Jak co tydzień, również w ten weekend, kilka największych banków planuje prace serwisowe. Dla klientów oznacza to znaczne utrudnienia i problem z dostępem do niektórych usług, czytamy na stronie bankier.pl. 

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
21.02.2023 19:47 Fala ataków oszustów internetowych. Kolejny bank na celowniku

W ostatnich dniach nasiliły się ataki oszustów internetowych, podszywających się pod znane banki. Tym razem ostrzeżenie dla swoich klientów wydał mBank, prosząc o ostrożność po zetknięciu się z próbą ataku.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
10.02.2023 13:46 Banki zapowiadają spore utrudnienia. Przerwy w działaniu wielu usług już w weekend

Banki przyzwyczaiły nas do tego, że często wprowadzają przerwy techniczne w celu zaktualizowania ofert lub naprawienia pojawiających się problemów. W ten weekend niektóre z nich zapowiadają akcje serwisowe, które uniemożliwią płacenie kartą lub pobieranie gotówki z bankomatów.W najbliższych dniach przerwy w działaniu niektórych usług zapowiedziały banki: BNP Paribas, Pekao, VeloBank, mBank i Bank Pocztowy, podaje portal „bankier.pl".

bankomat
29.12.2022 08:28 Ograniczenia wypłat z bankomatów w Niemczech. Dotyczą godzin nocnych

Banki w Niemczech wprowadzają ograniczenia w wypłatach pieniędzy w godzinach nocnych. Czynią to ze względów bezpieczeństwa. Na taki krok zdecydował się także Commerzbank, właściciel. m.in. mBanku, zwraca uwagę polskiobserwator.de.

smartfon-telefon-oszust-SMS-e-mail-iberion
30.11.2021 01:00 Oszuści znów atakują klientów dużych banków. Łatwo jest się nabrać

Oszuści znów zaatakowali klientów banków. Wśród nich jest mBank i Santander Bank Polska. Klienci banków powinni być bardziej ostrożni i zwracać uwagę nawet na najmniejsze, szczegóły. Nieuwaga może ich drogo kosztować.CSIRT KNF ostrzega klientów mBanku przed oszustwem, polegającym na podszywaniu się pod instytucję przez przestępców. Tym razem wybrali wyjątkowo perfidny sposób, mianowicie opanowali niemal perfekcyjnie pozorowanie oficjalnej strony mBanku. Na pierwszy rzut okaz bardzo ciężko zauważyć co jest nie tak, a chodzi o kropkę pod literą "a". Strona internetowa mBanku stworzona przez cyberprzestępców, do złudzenia przypomina tę oficjalną. – Przestępcy wykorzystują do oszustwa specjalne kodowanie znaków "ạ" zamiast "a", przez co fałszywa domena łudząco przypomina prawdziwą – czytamy w komunikacie opublikowanym na Twitterze. I rzeczywiście pod literą "a" w adresie fałszywej strony można dostrzec niewielką kropkę. Klient, który wprowadzi login oraz hasło dostanie komunikat "Proszę czekać na autoryzację". Natomiast sam login i hasło są w tym momencie automatycznie przesyłane do oszustów, którzy próbują wykorzystać je do kradzieży środków".

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
15.11.2021 01:00 mBank znów na celowniku oszustów. Mają nowy sposób na wyprowadzenie pieniędzy z konta

mBank ostrzega swoich klientów przez oszustami, którzy podają się za pracowników banku. Dzwonią oni pod pretekstem np. weryfikacji zmyślonej transakcji, zablokowanego rachunku, lub pomocy w inwestycji w kryptowaluty. Klienci mBanku powinni zachować szczególną ostrożność, ponieważ oszuści upatrzyli sobie ich pieniądze i chętnie je przywłaszczą. Bank podpowiada co przestępcy mogą mówić i jak może wyglądać oszustwo.

mapa polska (1)
07.11.2021 01:00 mBank skarży swoich klientów. Bank chce się tak zabezpieczyć

mBank wysłał wezwania do zapłaty do niektórych kredytobiorców, którzy pozwali bank w sprawie swojego kredytu we frankach szwajcarskich – przekazał mbank w odpowiedzi na pytania PAP. Jak dodano, instytucja zamierza domagać się m.in. opłaty za korzystanie z kapitału. Kredytodawcy wysyłają już nie tylko wezwania do zapłaty, ale coraz częściej też pozwy, domagając się od klientów kapitału i opłaty za korzystanie z niego. Coraz więcej instytucji decyduje się na wejście na drogę sądową ze swoimi klientami. Pod koniec trzeciego kwartału 2020 roku toczyło się 12 150 indywidualnych postępowań sądowych, które zostały wszczęte przez klientów banku w związku z umowami kredytów we frankach szwajcarskich, a łączna wartość roszczeń wynosi 3 mld zł. Pozew złożyło lub złoży około 24 proc. kredytobiorców walutowych – wynika z raportu o wynikach Grupy mBanku.Zapytany przez PAP o sprawę pozwów wobec frankowiczów mBank poinformował, że "wysłał wezwania do zapłaty do niektórych kredytobiorców, którzy pozwali bank w sprawie swojego kredytu we frankach szwajcarskich". Dodał, iż "wezwania do zapłaty i pozwy dotyczą tylko tych kredytobiorców, którzy wystąpili na drogę sądową przeciwko bankowi".Według mBanku w sprawach, w których nie doszło jeszcze do wydania wyroku, wezwania kierowane są do tych kredytobiorców, którzy najdawniej wnieśli pozwy. – Podkreślamy, że decyzję o zasadności tych roszczeń w każdym wypadku podejmie sąd – wskazał mBank.

Ważne
04.11.2021 01:00 Ataki cyberprzestępców wymierzone aż w sześć olbrzymich banków

CSIRT KNF ostrzega klientów sześciu banków: Credit Agricole, Banku Millennium, Alior Banku, BNP Paribas, mBanku oraz ING Banku Śląskiego przed fałszywymi domenami w sieci. Oszuści podszywają się pod te instytucje.Celem ataku jest wyłudzenie danych m.in. haseł do bankowości elektronicznej. Cyberprzestępcy atakują użytkowników bankowości internetowej. Oszuści podszywają się pod strony internetowe instytucji, a dokładniej pod domeny służące do logowania. – Wprowadzone na takich stronach hasła trafiają bezpośrednio w ręce oszustów. Nie dajcie się okraść i zawsze dokładnie sprawdzajcie adres strony! – alarmuje rządowy zespół cyberbezpieczeństwa KNF.

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Logo KNF - Komisja Nadzoru Finansowego.
18.07.2021 02:00 mBank ma problem. KNF nałożyła karę o wartości 4,3 mln zł

mBank ukarany karą opiewającą na 4,3 mln złotych. KNF uznała, że mBank nie dochował należytej staranności w nadzorze nad funduszami inwestycyjnymi. Bank złożył odwołanie od decyzji KNF.Z tego artykułu dowiesz się:Za co mBank otrzymał karęJak odniósł się do całej sprawy

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
07.07.2021 02:00 Awaria w mBanku. Klienci bez dostępu do pieniędzy

Awaria w mBanku. Klienci czwartego co do wielkości banku w Polsce informują o problemach z logowaniem na konto. Bank zajął już stanowisko w tej sprawie. Z tego artykułu dowiesz się:Nastąpiła awaria w mBankuZ czym mają problem klienci bankuCo na to mBank

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS
28.06.2021 02:00 mBank idzie w ślady innych gigantów. Lokaty terminowe odchodzą w zapomnienie

mBank to już kolejna instytucja, która radykalnie ogranicza ofertę. Klienci będą mieli do wyboru już tylko dwie lokaty terminowe. Wszystko za sprawą niskich stóp procentowych i szalejącej inflacji. Na naszych oczach kończy się bankowość, do której przywykliśmy w ciągu ostatnich lat.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie lokaty będzie oferował mBankKtóre banki również zmodyfikowały swoją ofertęJakie są przyczyny tych decyzji

Marek BAZAK/East News
18.06.2021 02:00 Kłopoty mBanku. Znów będzie na sprzedaż?

mBank może zostać ponownie wystawiony na sprzedaż. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta po przeanalizowaniu skutków orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie hipotek frankowych. Potencjalne zainteresowanie zakupem instytucji, która obsługuje ponad 4,6 mln klientów, wyraziło już kilka czołowych banków. Z tego artykułu dowiesz się:Z jakim problemem zmaga się mBankKto miałby go przejąćKiedy może zapaść decyzja w tej sprawie

Marek Bazak/EAST NEWS
11.06.2021 02:00 mBank, Alior, Millenium i sześć innych z przerwami na weekend. Gotówkę wypłać zawczasu

mBank znalazł się wśród instytucji, które w najbliższy weekend przeprowadzą prace serwisowe. Na utrudnienia muszą przygotować się w sumie klienci aż 9 banków. Większość z nich może utracić dostęp do bankowości elektronicznej.Z tego artykułu dowiesz się:Na kiedy mBank zaplanował przerwę technicznąJakie inne banki zdecydowały się na weekendowe praceKtóre funkcje będą niedostępne

Awaria w mBanku
29.05.2021 02:00 Potężna awaria w mBanku. Klienci nie mają jak przelewać pieniędzy

To nie jest dobry weekend dla klientów mBanku. Od rana skarżą się oni na trudności w dokonaniu przelewów BLIK, a także ekspresowych. Póki co nie wiadomo kiedy problem zostanie naprawiony.Z tego artykułu dowiesz się:W mBanku nastąpiła awariaZ czym klienci mają trudnościCo na to mBank

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS
28.05.2021 02:00 KNF ukarał mBank. Bank musi zapłacić miliony złotych

mBank znalazł się na celowniku Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Z najnowszego komunikatu instytucji wynika, że mBank sprawował nienależytą kontrolę nad czynnościami faktycznymi i prawnymi. Z te niedopatrzenia będzie musiał zapłacić 4,3 mln zł.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie zarzuty od KNF usłyszał mBankKtóre fundusze działały nieprawidłowoJakie działania zamierza podjąć mBank

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 25.06.2020. n/z Walizka pieniedzy.
10.05.2021 02:00 mBank musi zwrócić pieniądze klientom. UOKiK nie ma wątpliwości

mBank w potrzasku z UOKiK. Tomasz Chróstny, prezes UOKiK poinformował, że mBank będzie musiał zwrócić klientom pobrane pieniądze w ramach kredytu odnawialnego.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie działania podejmował mBankCo było powodem działań UOKiKCzemu mBank będzie musiał zwrócić pieniądze klientom

mBank odkrył karty
29.04.2021 02:00 mBank odkrywa karty. Zysk grupy w I kw. znacznie powyżej oczekiwań

mBank poinformował o swoich wynikach finansowych za pierwszy kwartał tego roku. Zysk netto jednego z największych polskich banków w porównaniu z początkiem zeszłego roku wzrósł z 90,9 mln zł do 317,1 mln zł. Wynik ten zaskoczył rynki. Z tego artykułu dowiesz się:Zysk netto mBanku był wyższy od oczekiwań rynkuO ile spadły dochody banku w porównaniu z poprzednim kwartałemIlu bank posiada klientów korporacyjnych

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS
23.04.2021 02:00 PKO BP i mBank ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników banków

PKO BP i mBank ponownie znalazły się na celowniku oszustów. Tym razem wyłudzacze podszywają się pod pracowników banków i telefonują do klientów. Każdy, kto przekaże im poufne dane lub zainstaluje podejrzaną aplikację musi liczyć się z utratą pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym.Z tego artykułu dowiesz się:Jaką metodę oszustwa stosują wyłudzaczeO co dodatkowo apelują PKO BP i mBankJak w ostatnim czasie zwiększyła się aktywność cyberprzestępców

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS
23.04.2021 02:00 Przerwy techniczne w 6 bankach. Dostęp do usług ograniczony nawet w ciągu dnia

Przerwa techniczna po raz kolejny utrudni finansowe aktywności w trakcie weekendu. Prace serwisowe przeprowadzi aż 6 banków: mBank, BOŚ Bank, Bank BPS, Bank Pocztowy, Santander Bank Polska i Santander Consumer Bank. Tym razem problemy mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe, ponieważ większość usług będzie wyłączona nie w nocy, a w ciągu dnia.Z tego artykułu dowiesz się:Który bank rozpocznie prace serwisowe jako pierwszyW którym banku przerwa techniczna będzie najdłuższaJakie utrudnienia czekają klientów

Marek Bazak/EAST NEWS
15.04.2021 02:00 Przerwy w czterech dużych bankach. Lepiej uszykuj gotówkę

Przerwy w bankach to regularna, choć niezbyt przyjemna atrakcja dla klientów. W tym tygodniu prace modernizacyjne zaplanowały na weekend aż cztery duże banki: ING, mBank, Getin Bank i Bank Pocztowy. Potencjalne grono narażone na utrudnienia to ponad 11 mln osób.Z tego artykułu dowiesz się:Kiedy rozpoczną się przerwy w bankachKtóry przestój będzie najdłuższyNa jakie trudności muszą przygotować się klienci ING, mBanku, Getin Banku i Banku Pocztowego

mBank z nowymi opłatami i karami
29.03.2021 02:00 mBank rozważa wprowadzenie karnych opłat dla klientów indywidualnych

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie zmiany zostaną wprowadzone w mBankuJakie opłaty zostaną nałożone na klientówCo to oznacza dla najbogatszych klientów mBanku