Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ataki cyberprzestępców wymierzone aż w sześć olbrzymich banków
Joanna Leja
Joanna Leja 04.11.2021 01:00

Ataki cyberprzestępców wymierzone aż w sześć olbrzymich banków

Ważne
Biznesinfo

CSIRT KNF ostrzega klientów sześciu banków: Credit Agricole, Banku Millennium, Alior Banku, BNP Paribas, mBanku oraz ING Banku Śląskiego przed fałszywymi domenami w sieci. Oszuści podszywają się pod te instytucje.

Celem ataku jest wyłudzenie danych m.in. haseł do bankowości elektronicznej. Cyberprzestępcy atakują użytkowników bankowości internetowej. Oszuści podszywają się pod strony internetowe instytucji, a dokładniej pod domeny służące do logowania.

– Wprowadzone na takich stronach hasła trafiają bezpośrednio w ręce oszustów. Nie dajcie się okraść i zawsze dokładnie sprawdzajcie adres strony! – alarmuje rządowy zespół cyberbezpieczeństwa KNF.

Banki na celowniku cyberprzestępców

– Uwaga! Zidentyfikowaliśmy kolejne banki, pod które podszywają się oszuści: Credit Agricole, Alior Bank, Bank Millennium. Fałszywe panele logowania wyglądają bardzo podobnie do prawdziwych (łatwo o pomyłkę). Wprowadzone tam hasła trafiają jednak bezpośrednio w ręce oszustów! – ostrzega zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF).

Na celowniku cyberprzestępców znaleźli się klienci sześciu banków:

  • Alior Bank,

  • Bank Millennium,

  • Credit Agricole,

  • mBank,

  • BNP Paribas,

  • ING Bank Śląski.

Przy każdym logowaniu do banku, jego klienci powinni być czujni. Jeśli cokolwiek wyda się podejrzane od razu powinno się to zgłosić do swojego banku.