Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Bank kończy z darmowym Blikiem. Decyzja już zapadła
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 31.01.2024 13:11

Bank kończy z darmowym Blikiem. Decyzja już zapadła

Karty w portfelu
Steve Buissinne/Pixabay

Nie ma niestety dobrych wiadomości dla klientów jednego z banków. Podjęto decyzję o wprowadzeniu opłat za wypłaty z bankomatów. Zmiana dotyczy zarówno metody tradycyjnej w urządzeniach nienależących do instytucji, jak i za pomocą Blika.

Zmiany w dużym banku

O zaskakującej zmianie pisze serwis superbiz.se.pl. Decyzja podjęta przez mBank jest niestety ostateczną - klienci muszą przygotować się na kolejne dodatkowe wydatki związane z usługami oferowanymi przez bank.

Co jest powodem aktualizacji cennika opłat i prowizji? Według uzasadnienia mBanku cytowanego przez portal, do podjęcia decyzji przyczyniła się w głównej mierze inflacja. Nietrudno się domyślić, że oznaczało to wzrost kosztów, które ponosi instytucja.

Seniorów już niedługo nie będzie na to stać. Szykują się potężne podwyżki

Koniec z darmowym Blikiem

Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie opłat za wypłatę pieniędzy z bankomatów za pomocą Blika. Tutaj jednak ukryto kilka haczyków - przede wszystkim, prowizja będzie pobierana za każdą sumę, która nie przekroczy progu 300 zł.

Analogiczne zasady będą obowiązywały przy wypłacie z bankomatów za pomocą karty. W tym przypadku nowy próg darmowych wypłat wynoszący 300 zł jest wyższy od poprzedniego, który wynosił 100 zł. Prowizja ma wynieść 2,50 zł; nie będą nią objęte osoby niepełnoletnie z eKontem.

Zmiany w abonamencie

Kiepskie informacje również dla osób korzystających z abonamentu nielimitowanych wypłat z bankomatów. W górę idzie bowiem jego cena - z obecnych 9 zł wzrośnie ona dwukrotnie, do kwoty 18 zł.

Dla użytkowników kart są również dwie wiadomości. Osoby korzystające z wypłaty pieniędzy w sklepie, tzw. cashbacku, będą musiały płacić 2 zł za każdą wypłatą od 3 kwietnia. Z kolei wszyscy użytkownicy kart do eKonta Osobistego będą płacili za nie więcej - zamiast 7 zł, opłata wyniesie 10 zł.

źródło: superbiz.se.pl