Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Przerwy techniczne w 6 bankach. Dostęp do usług ograniczony nawet w ciągu dnia
Maria Glinka
Maria Glinka 23.04.2021 02:00

Przerwy techniczne w 6 bankach. Dostęp do usług ograniczony nawet w ciągu dnia

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Przerwa techniczna po raz kolejny utrudni finansowe aktywności w trakcie weekendu. Prace serwisowe przeprowadzi aż 6 banków: mBank, BOŚ Bank, Bank BPS, Bank Pocztowy, Santander Bank Polska i Santander Consumer Bank. Tym razem problemy mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe, ponieważ większość usług będzie wyłączona nie w nocy, a w ciągu dnia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Który bank rozpocznie prace serwisowe jako pierwszy

  • W którym banku przerwa techniczna będzie najdłuższa

  • Jakie utrudnienia czekają klientów

Przerwa techniczna już dziś, w piątek - Santander i BOŚ Bank wyłączają podstawowe funkcje

Przerwa techniczna w czasie weekendu to niepisana reguła, której banki działające na polskim rynku wyjątkowo przestrzegają. Tym razem na pierwszy ogień idzie Santander Bank Polska, który rozpoczyna prace serwisowe już w piątek 23 kwietnia.

Portal bankier.pl podaje, że klienci powinni przygotować się na utrudnienia od godziny 22:00 aż do 7:30 w sobotę (24 kwietnia). W tym czasie nie będą mogli korzystać z Blika, przelewów natychmiastowych i kantoru internetowego. Płatności internetowe przy użyciu Przelewów24 również będą wyłączone.

To jednak nie koniec niespodzianek, jakie na ten dzień zaplanował Santander Bank Polska. Od 23:00 do północy zostanie wyłączony również dostęp do bankowości internetowej i mobilnej.

Wyjątkowo długa przerwa techniczna może pokrzyżować szyki także klientom, którzy posiadają konto w BOŚ Banku. Prace serwisowe będą trwały od piątku od godziny 22:00 aż do niedzieli do godziny 6:00. W tym czasie klienci nie będą mogli korzystać z systemu i aplikacji mobilnej BOŚBank24 oraz z usługi TeleBOŚ.

Przerwa techniczna w sobotę. mBank i BPS z utrudnieniami

Przerwa techniczna w ciągu to dnia to niezbyt popularna strategia wdrażana przez banki. Tym razem na prace serwisowe za dnia postawił mBank. Prace serwisowe zostały podzielone na dwie tury. Pierwsza przerwa techniczna zacznie się w sobotę o 8:00 i zakończy o 16:00. Z kolei druga będzie miała miejsce od 20:00 do północy.

Na początku mBank wyłączy możliwość korzystania z usługi eMakler. Natomiast między 20:00 a 23:00 klienci nie będą mogli wykonywać przelewów ekspresowych i na telefon Blik. Od 22:00 do północy zostaną wyłączone mPlatforma walutowa i mKantor.

Na sobotę prace modernizacyjne zaplanował nie tylko mBank, lecz także Bank BPS. Przerwa techniczna w tym banku rozpocznie się o 7:00. Do 12:00 klienci mogą napotkać problemy w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej e25. Bank BPS nie przewiduje żadnych dodatkowych utrudnień.

Przerwa techniczna także w niedzielę. Bank Pocztowy i Santander Consumer Bank bez dostępu do płatności

Przerwa techniczna w niedzielę dotknie osoby, których kontem zarządza Bank Pocztowy. Prace serwisowe będą trwały od 8:00 do 14:00. W tym czasie klienci nie będą mogli realizować płatności za pośrednictwem Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay. Bank Pocztowy czasowo ograniczy także możliwość dodawania i usuwania karty z portfela komórkowego.

Jako ostatni prace serwisowe przeprowadzi w ten weekend Santander Consumer Bank. Przerwa techniczna odbędzie się dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 kwietnia). Między 7:30 a 1:00 klienci mogą mieć problemy z korzystaniem z bankowości elektronicznej i mobilnej.

Z raportu prnews.pl wynika, że banki, które na ten weekend zaplanowały przerwy techniczne, obsługują łącznie ok. 13 mln klientów. Potencjalne grono narażone na utrudnienia jest zatem ogromne.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]