Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ograniczenia wypłat z bankomatów w Niemczech. Dotyczą godzin nocnych
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 29.12.2022 08:28

Ograniczenia wypłat z bankomatów w Niemczech. Dotyczą godzin nocnych

bankomat
East News

Banki w Niemczech wprowadzają ograniczenia w wypłatach pieniędzy w godzinach nocnych. Czynią to ze względów bezpieczeństwa. Na taki krok zdecydował się także Commerzbank, właściciel. m.in. mBanku, zwraca uwagę polskiobserwator.de.

Ataki na bankomaty

Według informacji gazety “Welt am Sonntag” w 2022 roku w Niemczech doszło do 450 ataków na bankomaty. Maszyny są wysadzane w powietrze. Liczba ta wzrosła w stosunku do 2021 i 2020 roku.

Skala ataków na bankomaty rośnie w całej Europie. „Sprawcy są pozbawieni skrupułów, nie interesuje ich bezpieczeństwo ludzi, troszczą się tylko o pieniądze” – powiedziała rzeczniczka Europolu Claire Georges cytowana przez tygodnik „Spiegel”. Jak wyjaśniła Georges, przestępcy coraz częściej używają wyjątkowo mocnych materiałów wybuchowych

Ograniczenia wypłaty gotówki z bankomatu

Wysadzanie bankomatów jest zagrożeniem nie tylko dla osób, które chcą skorzystać z urządzenia, ale i tych znajdujących się w bliskim sąsiedztwie. W związku ze wzrostem ataków wandalizmu niemieckie banki chcą zwiększenia ich ochrony.

 „Wszystkie bankomaty Commerzbanku będą zdalnie wyłączane na noc” – poinformowała rzeczniczka Commerzbanku. I tu również w oddziałach w całym kraju wdrażane są „dodatkowe środki bezpieczeństwa”, które mają odstraszać napastników.

Tego typu działania odnoszą się do bankomatów mieszczących się przy oddziałach banków, a także w postaci całodobowych stref dla klientów, które znajdują się również w Polsce.

Commerzbank to procentowo największy udziałowiec m.in. polskiego mBanku. W Polsce przestępstwa związane z niszczeniem bankomatów nie są aż tak powszechne. Na razie ograniczenia w wypłatach z bankomatów w Polsce nie obowiązują

Tagi: mBank Niemcy