Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > mBank, Alior, Millenium i sześć innych z przerwami na weekend. Gotówkę wypłać zawczasu
Maria Glinka
Maria Glinka 11.06.2021 02:00

mBank, Alior, Millenium i sześć innych z przerwami na weekend. Gotówkę wypłać zawczasu

Marek Bazak/EAST NEWS
Marek Bazak/EAST NEWS

mBank znalazł się wśród instytucji, które w najbliższy weekend przeprowadzą prace serwisowe. Na utrudnienia muszą przygotować się w sumie klienci aż 9 banków. Większość z nich może utracić dostęp do bankowości elektronicznej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na kiedy mBank zaplanował przerwę techniczną

  • Jakie inne banki zdecydowały się na weekendowe prace

  • Które funkcje będą niedostępne

mBank z długą przerwą techniczną

mBank to jedna z 9 instytucji, która w ten weekend utrudni finansowe aktywności swoim klientom. Na utrudnienia powinni przygotować się także wszyscy, którzy posiadają konta u takich podmiotów, jak: Alior Bank, Bank Millenium, Pekao, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski i Toyota Bank.

Co zaplanował mBank? Przerwa w tym banku rozpocznie się w niedzielę 13 czerwca o północy. mBank zapewnia, że niedogodności zostaną usunięte do godziny 8:00. W trakcie ośmiogodzinnej przerwy technicznej klienci nie będą mogli korzystać z chatu, który oferuje mBank.

Jednak trudności w kontakcie za pośrednictwem internetu nie oznaczają, że użytkownicy pozostaną bez wsparcia. mBank deklaruje bowiem, że infolinia będzie dostępna bez zakłóceń, o normalnych porach.

Nie tylko mBank. Trzy inne banki planują prace techniczne w niedzielę

Na niedzielne utrudnienia muszą przygotować się nie tylko osoby, których kontem zarządza mBank. Tego dnia prace techniczne przeprowadzi także Getin Noble Bank. Między północą a 6 rano klienci nie będą mogli zalogować się ani do bankowości elektronicznej, ani mobilnej.

Krótka, bo zaledwie 40-minutowa przerwa, czeka w niedzielę również na klientów BNP Paribas. Portal bankier.pl donosi, że od 22:00 do 22:40 nie będzie dostępny system GOmobile Biznes.

Z kolei nocne prace administracyjne przeprowadzi Bank Pocztowy. Instytucja zaplanowała przerwę techniczną między północą a 4 rano. W tym czasie mogą pojawić się problemy w trakcie finalizowania płatności internetowych kartą przy użyciu autoryzacji 3D Secure.

Dwudniowe prace modernizacyjne w dwóch bankach

W ten weekend ING Bank Śląski i Pekao idą o krok dalej niż mBank i zamierzają prowadzić prace techniczne aż przez dwa dni. Największe utrudnienia czekają na osoby, który posiadają konto w ING.

Pierwsza przerwa techniczna rozpocznie się w sobotę 12 czerwca i potrwa od 8:00 do 20:00. W tym czasie wyłączone zostaną aplikacja ING Makler Mobile oraz moduł Makler.

Druga tura prac zacznie się w sobotę o 23:00, a jej koniec jest zaplanowany na godzinę 5:30 w niedzielę. W tym czasie mogą pojawić się problemy w trakcie korzystania z bankomatów i wpłatomatów. Na utrudnienia muszą przygotować się zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi, ponieważ nie będzie działał system bankowości internetowej, aplikacja Moje ING i Moje ING Business, a także bankowość internetowa przewidziana dla użytkowników biznesowych.

Przerwa techniczna może także pokrzyżować szyki wszystkim, którzy korzystają z płatności natychmiastowych lub płatności Blik. W nocy z sobotę na niedzielę ta funkcja może być niedostępna. Poza tym pojawią się problemy z płatnościami w internecie z użyciem 3D Secure.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kolejne prace w ING odbędą się w nocy z niedzieli na poniedziałek między 22:30 a 4:30. W tym czasie wyjmowanie gotówki lub jej wpłacanie w bankomatach sieci PlanetCash/ING może być niemożliwe.

Dwudniowa przerwa może utrudnić weekendowe aktywności także klientom Pekao. Prace techniczne zaplanowano od soboty (godz. 0:01) do niedzieli (godz. 20:00). W tym czasie mogą pojawić się trudności w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w aplikacji Pekao24Makler, systemie Pekao24Makler i platformie eTrader Pekao.

Piątkowo-sobotnie problemy klientów Alior Banku, Millenium i Toyota Banku

W piątek prace techniczne przeprowadzi Alior Bank. W rezultacie użytkownicy nie będą mieli dostępu do bankowości elektronicznej i mobilnej. Prace rozpoczną się w piątek o 23:00 i powinny zakończyć się o 10:00 w sobotę.

Na bardzo krótką przerwę techniczną postawił tym razem Millenium. Problemy pojawią się w sobotę między 2:00 a 2:20. W tym czasie dostęp do niektórych płatności może być niemożliwy. Wśród nich Millenium wymienia m.in. Blik i płatności 3D Secure. Podczas przerwy klienci nie będą mogli także zakładać, aktywować i zastrzegać kart.

Na dłuższe sobotnie prace stawia Toyota Bank. Od godziny 14:00 do 23:30 mogą występować problemy z autoryzacją kartową i dostępem do systemu bankowości elektronicznej. Szybkie płatności również będą czasowo wyłączone.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]