Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Siedem popularnych banków zapowiada przerwy w dostępie do usług. Problemy z płatnościami kartą i wypłatą gotówki
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 24.03.2023 15:51

Siedem popularnych banków zapowiada przerwy w dostępie do usług. Problemy z płatnościami kartą i wypłatą gotówki

Mężczyzna wypłacający pieniądze
Domena publiczna

Jak co tydzień, również w ten weekend, kilka największych banków planuje prace serwisowe. Dla klientów oznacza to znaczne utrudnienia i problem z dostępem do niektórych usług, czytamy na stronie bankier.pl. 

Utrudnienia w ING Banku Śląskim

W nocy z 25 na 26 marca, od godz. 23:30 do godz. 6:30 będzie miała miejsce pierwsza z dwóch przerw technicznych. Klienci banku mogą mieć problem z wypłacaniem i wpłacaniem gotówki. Utrudniony będzie dostęp do systemu bankowości internetowej Moje ING i jego wersji mobilnej, a także systemu bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej. Nie będzie można dokonywać płatności BLIK, przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING, czy płatności 3DSecure. Nie będzie można również dokonywać zakupów produktów w Moim ING i na stronie internetowej banku.

Druga przerwa techniczna będzie miała miejsca w nocy z 26 na 27 marca, w godz. 0:00 - 3:00.

Santander i mBank również przewidują przerwy w dostępie do usług

W nocy z soboty na niedzielę, od godz. 22:30 do godz. 1:00 klienci Santander Consumer Banku mogą napotkać trudności w zalogowaniu się do bankowości internetowej lub do aplikacji mobilnej.

mBank rozplanował prace techniczne na 3 tury. Pierwsza obejmie usługi maklerskie, takie jak eMakler i maklerskie aplikacje mobilne. Nie będą one dostępne w sobotę, 25 marca, od godz. 7:00 do godz. 21:00. W niedzielę, w godz. 3:00 - 9:30 klienci banku nie będą mogli płacić kartą, a także wypłacać i wpłacać środków w bankomatach. Również w niedzielę, od godz. 3:10 do godz. 11:00 wyłączona zostanie możliwość dokonywania płatności kartą w internecie, logowania się na konto w bankowości internetowej i mobilnej.

Krótkie przerwy w Banku BPS i Banku Pocztowym

Bank BPS zapowiedział przerwę w dostępie do bankowości internetowej. Prace serwisowe zostaną przeprowadzone w nocy z piątku na sobotę, w godz. 23:00 - 1:00.

Bank Pocztowy planuje prace administracyjne w poniedziałek, 27 marca. W godz. 0:00 - 2:00 klienci banku powinni przygotować się na problemy z dokonywaniem transakcji gotówkowych w bankomatach i bezgotówkowych w terminalach POS.

BNP Paribas i Nest Bank planują prace serwisowe w sobotę

BNP Paribas Bank Polska informuje o pracach serwisowych, które przeprowadzi 25 marca. Od godz. 0:00 do godz. 6:00 klienci nie będą mogli korzystać ze strony internetowej banku. Przedstawiciele banku zapewniają, że bankowość internetowa będzie dostępna.

Nest Bank zaplanował prace serwisowe na sobotę, 25 marca. Bankowość internetowa i mobilna nie będą dostępne w godz. 0:30 - 5:00.