BiznesINFO.pl
Morawiecki-flickr

Flickr

W światowych mediach znów będzie głośno o Polsce. Zadba o to sam premier

10 Października 2021

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

W ponad 50 mediach na całym świecie ukażą się teksty premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest to kolejna odsłona globalnego projektu Instytutu Nowych Mediów „Opowiadamy Polskę światu”.

Autorami tekstów są miedzy innymi premier Mateusz Morawiecki, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Marek Dietl oraz ambasador Polski przy OECD Aleksander Surde.

– Teksty będą publikowane m.in. w krajach europejskich, takich jak Francja, Niemcy, Rosja, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, ale też w Senegalu, Wenezueli, Meksyku, Kuwejcie, Malezji, Tajlandii czy Singapurze – mówi PAP Michał Kłosowski, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów realizującego projekt "Opowiadamy Polskę światu".

biznesinfo-1

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Polska zmierza w kierunku Polexitu

CZYTAJ DALEJ

Artykuły chwalące Polskę

W artykule zatytułowanym „Silna gospodarka służąca bezpieczeństwu” premier Mateusz Morawiecki stwierdza, że Polska jest jednym z krajów, w których najszybciej powrócił silny wzrost gospodarczy po koronakryzysie. Natomiast w artykule Marka Dietla, prezesa zarządu warszawskiej giełdy czytamy, że Polska oraz kraje zaangażowane w inicjatywę Trójmorza są jedną z najbardziej obiecujących stref rozwoju gospodarczego w Europie.

Jak twierdzi Kłosowski kampania jest odpowiedzią na na zapotrzebowanie redakcji z całego świata, swoistej sieci zainteresowania Polską i Europą Środkową, którą udało się stworzyć w ostatnich latach.

„Opowiadamy Polskę światu” kolejna odsłona

W kilkudziesięciu dziennikach, tygodnikach i portalach internetowych na całym świecie w ramach projektu „Opowiadamy Polskę światu” ukazują się publikacje naukowców, historyków i polityków dotyczące historii Polski. Inicjatorem projektu jest Instytut Nowych Mediów, a partnerem Instytut Pamięci Narodowej. Jak twierdzi prezes INM Eryk Mistewicz, na Zachodzie wciąż wyczuwa się głód informacji pozwalających na zrozumienie naszego rejonu Europy i Polski. W ramach projektu „Opowiadamy Polskę światu” ukazały się w mediach zagranicznych m.in. artykuły prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Jarosława Szarka. Pierwszy z nich w 2019 roku w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Artykuły są publikowane również w miesięczniku opinii „Wszystko co najważniejsze” oraz na stronie internetowej.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Zerowy PIT nie dla wszystkich rodziców

Czytaj więcej >
Iberion

Polska i Świat

20 tys. zł na niepełnosprawne dziecko. Rząd nadal nie ma rozwiązania

Czytaj więcej >
Screen z filmu

Polska i Świat

Netflix nie zapłacił twórcom serialu „Ranczo”. Bo nie musiał

Czytaj więcej >
Zdjęcie autorstwa Gustavo Fring z Pexels

Polska i Świat

Zmiany w fotowoltaice. Rząd PiS chce zmiany prawa

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polska i Świat

Andrzej Duda wyremontuje swoje rezydencje za miliony

Czytaj więcej >
east news

Polska i Świat

Węgiel stał się towarem deficytowym. Zaczyna go brakować

Czytaj więcej >