Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Urządzenia z PRL-u to prawdziwe skarby. Sprzedaj je, a podreperujesz domowy budżet
Paula Drechsler
Paula Drechsler 03.07.2023 16:11

Urządzenia z PRL-u to prawdziwe skarby. Sprzedaj je, a podreperujesz domowy budżet

tabliczka
Muzeum Życia w PRL

Kiedyś o tych przedmiotach marzył każdy. Aby dostać niektóre z tych gadżetów, trzeba było się nieźle nakombinować. Dziś mało kto jeszcze z nich korzysta, ale wciąż można mieć z nich użytek. Chętnie kupią je bowiem kolekcjonerzy.

Co i jak sprzedać?

Kolekcjonerzy oraz handlarze antykami skupują wiele różnego rodzaju przedmiotów. Warto mieć to na uwadze i przejść się do punktu lub wystawić na sprzedaż zalegające na strychu czy poupychane po szafkach gadżety z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Niekiedy coś, co wydaje nam się niezbyt atrakcyjne, może okazać się prawdziwą gratką dla łowców takich okazji. Wszelkiej maści urządzenia z okresu PRL-u cieszą się bowiem niesłabnącym zainteresowaniem.

Na internetowych aukcjach nieustannie przewijają się oferty nawet za kilkaset złotych. Wrzucenie zdjęć i opisu przedmiotu na portal sprzedażowy to dobry sposób, aby w końcu zrobić porządki oraz podreperować domowy budżet. Wśród urządzeń, które można wystawić na aukcję, są m.in. młynki do kawy, suszarki, lampki, zegary, ale spotkać można też wiele mniej oczywistych przedmiotów, takich jak np. defibrylator. Ile można zarobić na niektórych gadżetach z z czasów PRL-u?

Masz taki banknot z PRL-u? Wystaw go na sprzedaż, jest sporo wart

Za ile można sprzedać rzeczy z PRL-u?

Wiele z przedmiotów z czasów PRL-u można sprzedać za kilkadziesiąt złotych, ale są i takie, które na aukcje trafiają w dużo wyższych cenach, np. pół tysiąca. Zdarzają się również perełki za wiele większe kwoty. Jeśli nie wiemy, za ile może sprzedać się dany przedmiot, warto sprawdzić na platformach sprzedażowych, zasięgnąć opinii znawcy na dedykowanym forum lub udać się np. do punktu skupu antyków. 

Lepiej zajrzyj na dno szafy. Za aparaty z PRL dostaniesz mnóstwo pieniędzy

Jeśli masz któryś z tych gadżetów, możesz wystawić go na aukcję za kwoty podobne do tych już proponowanych przez innych sprzedawców.

Robot kuchenny predom prespol PRL - 655 zł

Opiekacz rożno predom selfa PRL - 550 zł

Młynek do kawy predom Niewiadów typ 651 prl - 388 zł

młynek do kawy, opiekacz, robot kuchenny z PRL

Fot. Allegro

Zegar ścienny STRELA radziecki ZSRR CCCP PRL - 490 zł

Słuchawki UNITRA TONSIL SN 50 STEREO - 400 zł

Narzynki i gwintowniki FWP PRL - 299 zł

zegar, słuchawki, narzynki z PRL

Fot. Allegro.

Wartościowe rzeczy z PRL-u

To tylko kilka przykładów gadżetów z PRL-u, za które można zgarnąć parę groszy i podreperować tym sposobem domowy budżet, zwalniając jednocześnie przestrzeń po niepotrzebnych już sprzętach. Kolekcjonerzy mają jednak swoje wymagania i trzeba się z tym liczyć, wystawiają poszczególne elementy.

Za te znaczki z PRL-u można zdobyć fortunę. Koniecznie sprawdź, czy je masz

Niektóre z urządzeń z czasem zyskują lub tracą na wartości, dlatego dobrym pomysłem jest przeglądanie portali sprzedażowych oraz stron internetowych, które dotyczą obrotu antykami i rzeczami kolekcjonerskimi. Warto pamiętać, że wystawienie aukcji w momencie zauważalnego zainteresowania danym przedmiotem wzmaga szanse sprzedaży. Wyższe ceny można oferować za rzeczy, które posiadają oryginalne pudełka i nigdy nie były używane oraz za unikaty.