Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ulga podatkowa dla tysięcy Polaków. Wiele osób o niej zapomina
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 04.03.2024 08:31

Ulga podatkowa dla tysięcy Polaków. Wiele osób o niej zapomina

Rozliczenie PIT
Arkadiusz Ziolek/East News

Jakiś czas temu rozpoczął się czas rozliczeń ze skarbówką za ubiegły rok. Polacy mają możliwość skorzystania z rozmaitych ulg podatkowych, które przynoszą wiele korzyści. Jedna z nich sprawia, że nie trzeba płacić podatku dochodowego. Należy jednak spełnić pewne warunki. Przedstawiamy szczegóły. 

Polacy mogą skorzystać z różnych ulg podatkowych

Okres rozliczania się ze skarbówką ruszył 15 lutego, a deklaracje podatkowe PIT należy złożyć najpóźniej do 30 kwietnia. Polacy mają możliwość skorzystania z rozmaitych ulg podatkowych, takich jak chociażby ulga na dziecko czy ulga na internet. Są one bardzo popularne wśród podatników, ale istnieją również takie, o których Polacy często zapominają. Doskonałym tego przykładem jest ulga dla młodych, która przysługuje naprawdę wielu osobom.

Ile zarabia się w komisji wyborczej? Ostatni moment, żeby się zgłosić

Z tej ulgi może skorzystać wielu Polaków

Wielu Polaków wciąż zapomina o istnieniu tzw. ulgi dla młodych. To inaczej PIT-O, dzięki któremu spora część Polaków zostaje zwolniona z konieczności zapłaty podatku dochodowego. Z tej ulgi mogą skorzystać osoby, które nie ukończyły 26. roku życia. Co ważne, przysługuje ona również obcokrajowcom. Należy jednak mieć na uwadze to, że oprócz kryterium wiekowego, konieczne będzie spełnienie kilku kluczowych warunków.

Zobacz także: 4000 zł rekompensaty za drożyznę. Wiemy, kto może dostać pieniądze

Aby skorzystać z tej ulgi podatkowej, trzeba spełnić warunki

Skorzystanie z ulgi dla młodych będzie możliwe, gdy przychody danej osoby będą pochodziły z zatrudnienia na podstawie umowy o pracę i umowy zlecenia, z praktyk absolwenckich, stażu uczniowskiego i zasiłku macierzyńskiego.

W przypadku tej ulgi obowiązuje również limit zarobkowy. Jest ona więc przeznaczona dla osób, których dochody w danym roku nie były większe niż 7200 złotych miesięcznie, czyli 85 528 złotych w skali roku.