BiznesINFO.pl > Policja

Policja

Mandat Policja prędkość
22.03.2022 08:53 Nie musisz być demonem prędkości, żeby dostać mandat 200 zł. Powód kary mocno cię zdziwi

Policja może wlepić mandat także w przypadku, gdy kierowca wjedzie ze zbyt niską prędkością, tym samym będąc "zawalidrogą". Grozi mu za to od 50 do nawet 200 zł kary. Grzywna będzie wystawiona na podstawie przepisu, który mówi o tym, aby jechać z prędkością "nieutrudniającą jazdy innym pojazdom".

Auto za grosze
22.03.2022 08:53 Niezwykła oferta. 32 auta do kupienia za 7326,70 zł. Trzeba spełnić tylko jeden warunek

Auto, a właściwie nawet 32 auta za nieco ponad 7 tysięcy złotych. Niecodzienna akcja białostockiego ratusza, który postanowił zorganizować sprzedaż zalegających na miejskich parkingach samochodów.

Zaświadczenie o niekaralności
22.03.2022 08:52 Zaświadczenie o niekaralności – kto potrzebuje, jak je uzyskać i ile to kosztuje? Kompleksowy przewodnik

Zaświadczenie o niekaralności to urzędowe poświadczenie, że nie widniejemy w rejestrze karnym. Jego uzyskanie jest niezbędne w przypadku powiązania swojej przyszłości z instytucjami zaufania społecznego lub z sektorem finansowym. Niewielu wie, że tak naprawdę każdy pracodawca może poprosić o przedstawienie takiego zaświadczenia. Choć zgodnie z prawem – jeżeli nasze stanowisko nie zostało wymienione w urzędowym spisie zawodów, które muszą być wykonywane przez osoby niekarane, to pracodawca może prosić o zaświadczenie wyłącznie w trakcie trwania procesu rekrutacyjnego.