BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Skuty kajdankami przestepca.

East News, Arkadiusz Ziolek

Niska emerytura zmusiła go do przestępstwa. 72-latek handlował narkotykami

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Historia pewnego 72-latka pokazuje, że emerytura może okazać się prawdziwą zgubą. Mężczyzna zeznał, że handlował narkotykami, żeby dorobić do swojej niskiej emerytury.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie było tło zatrzymania

  • Jakie zeznania złożył mężczyzna

  • Jaka jest inna historia z

Emerytura mu nie wystarczyła

Policja w opublikowanym przez siebie komunikacie stwierdziła, że historia ta i scenariusz są jak z filmu. Zatrzymali 72-letniego mężczyznę, który handlował narkotykami. Mieszkaniec powiatu wołomińskiego został zatrzymany, gdy chciał kupić marihuanę od 31-letniego mieszkańca Białołęki - podaje policja.

Funkcjonariusze bacznie obserwowali całe zajście. Mężczyzna po odebraniu towaru chciał przemknąć parkingiem podziemnym w stronę wyjazdu z osiedla. Wówczas został zatrzymany i bez ogródek przyznał się, że ma w aucie kilogram narkotyków.

W trakcie zeznań mężczyzna przyznał, że kupił narkotyki od męża swojej wnuczki i zapłacił za nie 24 tys. zł. Na jednej paczce 72-letni emeryt miał zarobić 1,5 tys. zł. Podkreślił, że chciał dorobić do niskiego świadczenia emerytalnego.

Nie był to pierwszy deal starszego mężczyzny. W komunikacie policja informuje, że pierwszą przesyłkę miał odebrać na początku marca. Funkcjonariusze po zatrzymaniu obu mężczyzn bezpośrednio udali się do mieszkania 31-letniego męża wnuczki.Sprzedawał narkotyki, bo miał niską emeryturę

Na miejscu znaleźli kilka gram marihuany, haszyszu oraz półsyntetyczną substancję psychoaktywną MDMA. Mężczyźni zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej na Pradze Północ i przesłuchani.

72-letniemu mężczyźnie został postawiony zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, natomiast młodszy usłyszał zarzut udzielenia substancji psychoaktywnych w celu uzyskania korzyści majątkowych. Obecnie mężczyźni przebywają w areszcie. Za swoje czyny grozi im nawet 10 lat więzienia.

Nie jest to pierwsza sytuacja z narkotykami w tle w ostatnim czasie. Policja poinformowała o zatrzymaniu 27-letniego mieszkańca Katowic, który na terenie domu w Piekarach Śląskich urządził plantację konopi indyjskich.

Funkcjonariusze przejęli 3 kilogramy suszu marihuany oraz prawie 200 krzewów konopi. Z szacunków wynika, że na swojej działalności plantator mógł zarobić nawet 300 tys. złotych. Warto wspomnieć, że ma zaledwie 27 lat i jeszcze ok. 40 lat do emerytury.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

pixabay, Chronomarchie

Opłaty za ścieki i wodę do góry. Podwyżki w niemal wszystkich miastach

CZYTAJ DALEJ

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >