BiznesINFO.pl
Policja

Pixabay/AndrzejRembowski

Policja zatrzymała podejrzanego o napad na bank. To policjant

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Policja padła ofiarą własnego dochodzenia. Prokuratura w Olsztynie przekazała, że udało się zatrzymać podejrzanego o napad na bank w Rozogach. Okazało się, że sprawcą był zamaskowany funkcjonariusz policji.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Do jakiego zdarzenia doszło w Rozogach

  • Jak zareagowała policja

  • Jakie środki podjęto względem oskarżonego

Policja na tropie przestępcy. Był nim jeden z mundurowych

Na początku marca policja zaangażowała się w sprawę napadu na bank w Rozogach w woj. warmińsko-mazurskim. Onet podaje, że do placówki Kurpiowskiego Banku Spółdzielczego z Myszyńca wkroczył zamaskowany mężczyzna, który przy użyciu przedmiotu przypominającego broń sterroryzował pracownicę.

Jego celem było wyłudzenie pieniędzy. Przerażona kobieta przekazała przestępcy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z relacji Joanny Manelskiej z komendy powiatowej w Szczytnie wynika, że sprawca wyszedł i uciekł w nieznanym kierunku.

Tuż po zgłoszeniu na miejscu pojawiła się policja. W ustalaniu przebiegu całego zajścia uczestniczyła grupa dochodzeniowo-śledcza, technicy kryminalistyki, a także przewodnicy z psami tropiącymi. Policja zabezpieczyła ślady i nagranie z kamery monitoringu.

O napadzie zostały powiadomienie także patrole z sąsiednich powiatów. Mimo tego tuż po zdarzeniu nie udało się schwytać sprawcy. Przełomowe ustalenia w tej sprawie przekazał Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

We wtorek 31 marca policja zatrzymała podejrzanego o napad. To 43-letni Marcin M., który pracuje jako funkcjonariusz policji w Piszu. To miejscowość oddalona o ok. 40 km od miejsca zdarzenia.

[EMBED-11]

Nad sprawą policjanta pochyli się sąd

Prokurator Okręgowy w Olsztynie zarzucił zamaskowanemu policjantowi rozbój z bronią palną. Śledczy skierowali również wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Dalsze losy policjanta będą zależały do decyzji Sądu Rejonowego w Olsztynie. Polsat News donosi, że organy sądownicze mają rozpatrzyć wniosek już w najbliższą środę. Jak na razie nieznane są bliższe szczegóły sprawy. Rzecznik prokuratury nie zdradził, czy mężczyzna przyznał się do dokonania napadu.

To nie pierwszy wątek kryminalny z policją w tle

Policja z Warmii i Mazur nie ma ostatnio dobrej passy. Portal wnp.pl podaje, że w środę 24 marca przed Sądem Rejonowym w Ostródzie rozpoczął się proces w sprawie czterech mężczyzn, którzy napadli na kantor i przechwycili 2,5 mln zł.

Zarzut organizacji całej akcji usłyszał były funkcjonariusz policji, który pracował na stanowisku zastępcy naczelnika. Mundurowy przez lata ścigał dealerów narkotykowych i ma na swoim koncie wiele sukcesów. Mężczyzna zrezygnował z pracy w policji po tym jak ujawniono, że jego podwładni stosują przemoc względem zatrzymanych. Zatrudnił się w firmie ochroniarskiej i przygotowywał skok na kantor, w którym uczestniczył jego brat, a także dwóch znajomych. Jeden z nich był pracownikiem kantoru.

Do napadu doszło w sobotę 21 września 2019 r. Wyreżyserowana napaść wyszła na jaw za sprawą kamer monitoringu, które wykryły, że jeden z uczestników napadu zatrzymał się przy kantorze.

Tagi:

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Canva / trevmo64

Polska i Świat

Koniec browaru w Leżajsku. Powodem reorganizacja firmy

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szykuje się nowe świadczenie. Dostaną rodziny poległych mundurowych

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ceny chleba i smakołyków w cukierniach już niedługo powinny się znacząco obniżyć

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Chciała zaadoptować kota. W efekcie straciła 760 tys. dolarów

Czytaj więcej >
Śmieciarka we Wrocławiu uprowadzona

Polska i Świat

Zmowa przetargowa firm wywożących śmieci. Zapłacą gigantyczną karę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rosyjska gospodarka ledwo zipie. Nawet za Jelcyna dane nie były tak katastrofalne

Czytaj więcej >