BiznesINFO.pl
Policja przeprowadza masowe kontrole w całej Polsce

LUKASZ GAGULSKI/AGENCJA SE/East News

Policja się nie patyczkuje w święta. Wysyp mandatów

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Mandaty są przyznawane przez policję jeden za drugim. Policja udowadnia, że z obostrzeniami nie ma żartów. Karę poniosło 6,5 tys. osób w piątek i kolejne 5 tys. w sobotę, a w niedzielę prawie drugie tyle. Gdzie mundurowi przeprowadzają kontrole i komu gro

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie policja przeprowadza kontrole

  • Komu grozi wysoka grzywna

  • Gdzie policja grozi więzieniem

Policja wlepia mandaty

Wielka Sobota nie skończyła się najmilej dla 4986 osób, które otrzymały od policji mandaty karne. Kolejnych 702 osób otrzymało wnioski o ukaranie do sądu. Wiele osób (2731) otrzymało też pouczenia, informował rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

- Apelujemy o solidarność z chorymi i samodyscyplinę, aby zahamować transmisję wirusa. Pamiętajmy, że policjanci nie walczą z ludźmi, tylko z pandemią. Nie chcemy mieć powodów do karania - uczulał rzecznik KGP cytowany przez PAP.

Insp. Ciarka dodał, że dokonano kontroli w 7651 obiektach handlowych, 127 miejsc organizacji wesel i ponad 89 miejscach, gdzie organizowane są dyskoteki.

W Wielką Sobotę policja weszła także do hoteli, restauracji, siłowni, klubów fitness i innych tego typu obiektów - w sumie  8322 miejsc. Policjant tłumaczył, że codziennie do kontroli w sprawie przestrzegania obostrzeń, kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów. Pod stałym nadzorem znajdują się również osoby skierowane na kwarantannę.

Dziś TVN 24 przekazało informację, że w Wielką Niedzielę policja rozdała 3790 mandatów za brak maseczki i 442 wnioski o ukaranie do sądu.

Kary więzienia

Wygląda na to, że policja przestała się patyczkować z osobami, które nie przestrzegają obostrzeń. We Wrocławiu policja przeprowadziła kontrolę w dwóch siłowniach, teraz właścicielom grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

W piątek rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka powiedział w rozmowie z PAP, że policja przeprowadziła tego dnia kontrole w całym kraju. Sprawdzono m.in. ponad 10,5 tys. obiektów handlowych, niemal 1500 restauracji, ponad pół tysiąca obiektów świadczących usługi hotelarskie oraz 1671 siłowni i klubów fitness.

W ten sposób policja przekroczyła próg dwóch wrocławskich siłowni, w których ćwiczyły nieuprawnione do tego osoby. Teraz z karą muszą liczyć się właściciele. ale także osoby, które zdecydowały się na siłownię pójść.

Tagi:

PolicjaPolskamandat

Wiktoria PękalakAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Poczta Polska wprowadza rewolucję. Będziesz mógł wysłać list przez… internet

Czytaj więcej >
rolnictwo

Polska i Świat

Sprzedaż mąki ze świerszczy. Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa mówi o ataku na rolników

Czytaj więcej >
Samochody do naprawy przez jeden wadliwy szczegół

Polska i Świat

Najpopularniejsze auta w Europie. Na pierwszym miejscu Peugeot 208

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszustwo na nowy numer telefonu. Policja ostrzega

Czytaj więcej >
Policja, Radiowóz, Wóz Więzienny, zatrzymanie, przestępca, oszust

Polska i Świat

Okradł sklep, bo się nudził. Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Linia lotnicza Flyr ogłasza upadłość. To już kolejny europejski przewoźnik

Czytaj więcej >