Biedronka odnotowała w 2022 roku znaczny wzrost sprzedaży, podają Wiadomości Handlowe. W zeszłym roku sieć otrzymała także rekordową karę od UOKiK.
W wybranych sklepach Biedronki uruchamiane są kolejne wypożyczalnie książek dla dzieci. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się już w sierpniu 2022 roku. Minęło zaledwie pół roku, a usługa już jest dostępna w ponad 2 tys. placówek w całym kraju.
Biedronka otwiera sklepy także w mniejszych miejscowościach. W okresie od 28 do 31 grudnia 2022 roku sieć otworzyła aż 24 nowe sklepy.
W sobotę 31 grudnia, czyli w sylwestra, sklepy zostaną zamknięte wcześniej niż zwykle. 1 stycznia sklepy będą nieczynne.
Negocjacje między firmą PepsiCo a Jeronimo Martins Polska trwały prawie rok i zakończyły się powrotem popularnych chipsów Lay's na półki sklepowe Biedronki — donoszą wirtualnemedia.pl. Głównym źródłem konfliktu pomiędzy firmami były ceny.
Sieć sklepów Biedronka zamieściła na swojej stronie ostrzeżenie, by klienci, którzy zakupili pieczywo żytnie chrupkie PANO o numerze partii 07.2023/22AM2OK2, jak najprędzej zwrócili je do sklepu lub wyrzucili. Jest to produkt niezdatny do spożycia. Jeśli klienci chcą otrzymać za niego zwrot pieniędzy, nie muszą okazywać paragonu.
Od początku następnego roku, Biedronka szykuje podwyżki dla swoich pracowników. Otrzymają je pracownicy sklepów, jak i centrów dystrybucyjnych.Podwyżki będą w przedziale od 500 do 700 zł, w zależności od stanowiska oraz stażu pracy. Dostanie je około 60 000 osób."To kolejna podwyżka wynagrodzeń dla naszych pracowników. Mimo wymagającego okresu naznaczonego wysoką presją jako firma podejmujemy zdecydowane działania, by być pracodawcą pierwszego wyboru w Polsce, a praca w Biedronce to pewność stabilności - przekazał Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.Dodał, że poprzez zwiększenie wynagrodzeń firma docenia zaangażowanie pracowników.
Sieć Biedronka rozpoczęła pilotażowy program “Płać kartą i wypłacaj”. Z opcji cashbacku można skorzystać w wybranych sklepach sieci. Na razie jest ona dostępna tylko dla właścicieli kart płatniczych Mastercard.
Chęć niemarnowania żywności skończyła się dla pani Eweliny mandatem w wys. 200 zł. Wszystko dlatego, że kilka miesięcy temu kobieta wyjęła z kontenera stojącego przy Biedronce kilka produktów, które były już wówczas niezdatne do sprzedaży, ale wciąż zdatne do spożycia. Sąd Rejonowy w Białymstoku uchylił wczoraj tę decyzję – czytamy w serwisie Bankier.pl.
Dziś niektóre sklepy będą otwarte dłużej. Jutro, tj. 11 listopada, większość placówek handlowych będzie zamknięta.
Biedronka i Lidl oferują produkty droższe niż Auchan, wynika z zestawienia sporządzonego przez ASM Sales Force Agency. Ceny we wrześniu wzrosły o 15 proc. w ujęciu rocznym, najtańsza okazała się francuska sieć Auchan. Chociaż ogólnie ceny w dużych sieciach handlowych wzrosły we wrześniu, to nie we wszystkich sklepach. Spadek cen względem sierpnia odnotowano w dwóch sieciach: Polomarket i Lidl.
W niedzielę 7 sierpnia Biedronka miała otworzyć swoje sklepy jako czytelnie. Sieć jednak wycofała się z tego pomysłu.
Biedronka ominie zakaz handlu. W najbliższą niedzielę 7 sierpnia otwarte ma być nawet kilkaset sklepów. Sklepy mają działać jako placówki medyczne.
Biedronka zdecydowała się na reglamentację cukru z powodu braków towaru. Od dzisiaj nie kupisz go więcej niż 10 kg na jeden paragon. – W celu zapewnienia dostępności naszym klientom do jednego z podstawowych produktów, jakim jest cukier, zdecydowaliśmy się wprowadzić od 20 lipca 2022 r. limit sprzedaży tego produktu – do 10 kg na jeden paragon – przekazał portalowi wiadomoscihandlowe.pl przedstawiciel Biedronki Marcin Hadaj.
Rosyjska sieć Mere, które miała stworzyć realną konkurencję dla tanich dyskontów, musi wycofać się z Polski. Rosyjski sklep spotkał się z falą krytyki po inwazji Kremla na Ukrainę. Wszystko wskazuje na to, że Mere nie zagości długo również na pozostałych rynkach krajów Unii Europejskiej. Informację o rozpoczęciu procesu wycofywania się Rosjan z polskiego rynku podał portal wiadomoscihandlowe.pl. Z 10 sklepów Mere zlokalizowanych w Polsce, do zamknięcia zaczęło przygotowywać się już 9, o czym świadczą informacje w mediach społecznościowych, gdzie sklepy zapraszają klientów na wyprzedaże, oferując jeszcze niższe ceny niż zwykle.
Braki towarów na sklepowych półkach zaczynają coraz bardziej doskwierać mieszkańcom województwa podkarpackiego i lubelskiego. Szczególnie źle zaopatrzenie sklepów wygląda przy granicy z Ukrainą, gdzie brakuje nawet takich towarów jak sól i cukier. Problemy z brakami towarów pojawiają się przy granicy już od dłuższego czasu. Początkowo uznane przez klientów za chwilowe, nadal jednak trwają. Sklepy z kolei mówią o rzadszych niż wcześniej dostawach, pisze farmer.pl.
Biedronka tego lata ruszy ze specjalnym projektem realizowanym wspólnie z Glovo, dzięki któremu do plażowiczów mają trafić produkty w 15 minut od zamówienia. To jednak nie jest jedyny pomysł Biedronki na zwiększenie sprzedaży w najbliższym sezonie wakacyjnym. Wszystko wskazuje na to, że już tego lata na wielu bałtyckich plażach możemy nie usłyszeć charakterystycznych rymowanek "ani wódka, ani wino nie zastąpią lodów bambino". Gorąca kukurydza i cieplutki bób będą również miały solidną konkurencję w postaci Biedronki, która wspólnie z Glovo wpadła na pomysł jak zaspokoić apetyty plażowiczów.
Biedronka szokuje cenami. Od 12 kwietnia ceny 150 najczęściej kupowanych towarów chroni “tarcza inflacyjna Biedronki”. Poznajmy listę produktów. Głoszona strategia sieci Biedronka “ niskie ceny” realizowana jest w najbardziej potrzebnym czasie dla Polaków. Daje gwarancje, że ceny kupowanych produktów są najniższe na rynku. Dodatkowo te ceny nie zmienią się przez 2,5 miesiąca mimo galopującej inflacji. Jeśli klient znajdzie w konkurencyjnym sklepie ten sam produkt po niższej cenie, to Biedronka zobowiązuje się do zwrotu różnicy. Start programu jest promowany filmem, w którym występują zatrudnieni pracownicy Biedronki Działu Zakupów zapewniający o niezmienności cen. To ma być duży krok w kierunku zapewnienia stabilizacji cenowej, której potrzebują Polacy.
Rosjanie już kilka lat temu przymierzali się do uruchomienia swojej sieci sklepów na terenie naszego kraju, jednak po badaniach rynku doszli do wniosku, że w Polsce nie przyjmie się system sprzedaży przypomominający sprzedaż wręcz hurtową, czyli prosto z palet - informuje Bankier.pl. Plan zakładał otwarcie sieci 100 sklepów, lecz Sevetofor nie zdecydował się na taki krok.
Biedronka szykuje się na wakacyjną ofensywę. Władze sieciówki zdają sobie sprawę, że w wakacje, kiedy klienci odpoczywają, trudniej o zarobek. Dlatego też Jeronimo Martins Polska, władze Biedronki, postanowiły zadziałać wedle starego powiedzenia "Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry". Tym samym zamiast przyciągać klientów do siebie, postanowiła sama do nich się zbliżyć. W tym celu sieciówka uruchomiła specjalne udogodnienia w swoich lokalach nad polskim morzem. We wszystkich miejscowościach nadmorskich Biedronki otwarte będą do 23:00, a w słynnych kurortach, jak Łeba, Ustronie Morskie, Darłowo czy Ustce - będą czynne całą dobę z krótką przerwą techniczną około północy. Zmiana zajdzie także w stoiskach z owocami, które wystawione zostaną przed sklep. Na nich znaleźć będzie można najczęściej zabierane na plażę owoce, jak arbuzy, banany czy winogrona.
Projekt ustawy PiS o podatku od sieci handlowych ma wejść w życie już we wrześniu. Od jesieni koncerny takie jak Biedronka czy Lidl będa musiały wysyłać do urzędów skarbowych dodatkowe deklaracje podatkowe. Nikt nie ma złudzeń, że podatek ten uderzy po kieszeniach klientów tych sieci.
Dino rośnie w oczach. Sieciówka pochodząca z Wielkopolski w ciągu 6 miesięcy od początku 2019 roku otworzyła 81 nowych lokali. Dzięki temu z ostatnim dniem czerwca Dino liczyło w sumie 1056 sklepów. Rok 2018 sieć zakończyła z wynikiem 975, a na koniec czerwca 2018 roku lokali pod szyldem Dino było 849. Trzeba więc przyznać, że ta dynamika robi wrażenie.Liczba sklepów ma oczywiście przełożenie także na powierzchnię całkowitą należącą do Dino. Jak podaje portal DlaHandlu.pl rok temu sieć dysponowała powierzchnią 324,9 tys. metrów kwadratowych, obecnie to już jednak 407,7 tys. metrów kwadratowych. Apetyt na rozwój jest więc ogromny.
Od poniedziałku, 7 lutego br., sieć Biedronka wystartowała z wielką loterią, w której pula nagród wynosi prawie 28 milionów złotych. 50 zwycięzców otrzyma po 500 tysięcy złotych na zakup mieszkania lub domu. Wygrać może każdy klient, który od 7 lutego do 16 kwietnia br. zrobi zakupy z aktywną kartą Moja Biedronka w jednym ze sklepów sieci za co najmniej 99 złotych. Nie każdy zakup uprawnia do wzięcia udziału w loterii. Podobnie jak w innych tego typu akcjach promocyjnych z kwoty zakupów uprawniającej do otrzymania losu wyłączone są napoje alkoholowe, w tym piwo oraz wyroby tytoniowe, a także preparaty do początkowego żywienia niemowląt i doładowania telefonów komórkowych. Loteria rozpoczyna się w poniedziałek 7 lutego i potrwa do 16 kwietnia br. Dziennie na karcie Moja Biedronka można uzbierać maksymalnie 10 losów. Od poniedziałku do niedzieli można zdobywać losy, które biorą udział w losowaniu odbywającym się co tydzień, we wtorek, z wyjątkiem ostatniego losowania, które odbędzie się w środę. Co tydzień losowanych będzie 5 zwycięzców, którzy zyskają prawo do nagrody w postaci 500 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup domu lub mieszkania, zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Losowania nagród odbywają się w obecności i pod nadzorem Komisji, w biurze Organizatora przy ul. Dolnej 3 w Warszawie, przy użyciu urn.
Sieć Biedronka przyspieszyła proces przeglądu wynagrodzeń i podwyższyła pensje pracownikom centrali, biur regionów oraz centrum usług wspólnych. Poinformował dyskont w komunikacie.Wcześniej proces przeglądu wynagrodzeń odbywał się co roku w kwietniu, ale w tym roku został przyspieszony i podwyżki zostały wypłacone kolejnej dużej grupie pracowników wraz ze styczniowymi wynagrodzeniami. Jak podała sieć w komunikacie, "dobre wyniki firmy osiągnięte w wymagających czasach były głównym powodem przyspieszenia procesu podwyżkowego", który odbywa się zwykle w kwietniu. "Podwyżką objętych zostało prawie 3000 pracowników, a Biedronka przeznaczy na ten cel ponad 20 milionów złotych w skali roku". – Doceniając wspólny wysiłek i ogromne zaangażowanie wszystkich pracowników w tym trudnym, naznaczonym wysoką inflacją, a wciąż pandemicznym 2021 roku, postanowiliśmy przyspieszyć coroczny przegląd wynagrodzeń, by nasi pracownicy otrzymali wyższe pensje kilka miesięcy wcześniej niż zwykle. Chcemy w ten sposób docenić ich determinację oraz przyczynić się do ich poczucia stabilności w trwającym dalej wymagającym okresie – Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka .
Już we wtorek od 1 lutego ma zacząć obowiązywać niższy VAT na żywność, co spowoduje obniżki cen od 2 do 3 tys. produktów. Niektóre sieci zdecydowały się jednak wprowadzić obniżki już od jutra. Wśród nich jest Biedronka i Lidl. Ciągły wzrost inflacji zmusił rząd do reakcji, co skutkuje obniżką VAT na większość produktów podstawowych potrzeb z 5 proc. do zera. W ten sposób Polacy mają mniej odczuć skutki podnoszących się cen.
Biedronka jest uznawana za jeden z najtańszych dyskontów spożywczych, jednak ostatnio bardzo negatywnie zaskoczyła swoich klientów i podwyższyła ceny w swoich sklepach. Sieć tłumaczy się ze swojego postępowania.24 stycznia Biedronka podniosła ceny wielu produktów spożywczych. W przypadku niektórych produktów podwyżki wyniosły nawet kilkanaście procent. O 17 proc. zdrożał chleb tostowy maślany (kosztował 2,99 zł, nowa cena to 3,49 zł), a olej rzepakowy (1 l) Kujawski o 10 proc. (9,99 zł - 10,99 zł).– Realia rynkowe doprowadziły do sytuacji, w której zmiany cen niektórych produktów stały się nieuniknione – poinformowało biuro prasowe Biedronki, odnosząc się do informacji na temat rosnących cen w jej sklepach. Sieć podkreśla, że mimo to nadal zachowuje konkurencyjność w porównaniu z ofertami innych.– Regularne zmiany cen w cyklach tygodniowych są normalną praktyką w handlu detalicznym, tym bardziej na początku roku. Żyjąc w dobie rosnącej inflacji, prowadziliśmy dłuższe niż zwykle negocjacje z wszystkimi naszymi dostawcami, aby zmiany cen wynikające z drastycznych wzrostów kosztów surowców, energii, transportu oraz akcyzy były jak najmniej odczuwalne dla naszych klientów – podkreślił w komunikacie Grzegorz Pytko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.
Biedronka szykuje podwyżki dla swoich pracowników już od przyszłego roku, wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej". Wzrost wynagrodzeń w przypadku sieci należącej do Jerónimo Martins jest o tyle ważny, że wymusi zmiany na całym rynku. Biedronka szykuje podwyżki dla swoich pracowników, chociaż sieć nie podała jeszcze szczegółów dotyczących kwot. Biorąc jednak pod uwagę inflację i trudniejszą pracę związaną z pandemią, zarobki w portugalskiej sieci mogą znacznie urosnąć.
Biedronka zaskoczyła klientów, a już szczególnie tych szalejących za maskotkami, które można nabyć zbierając naklejki. Od 6 do 8 grudnia Biedronka udostępni kolejną partię maskotek z Gangu Swojaków.Maskotki z Gangu Swojaków będzie można dostać za darmo, o ile zdecydujemy się na zakupy powyżej 99 zł.