Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ile zarabiają pracownicy Biedronki? Kwoty zaskakują, nawet 8800 zł
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 17.11.2023 21:52

Ile zarabiają pracownicy Biedronki? Kwoty zaskakują, nawet 8800 zł

Biedronka
Iberion

Wiele osób na codzienne zakupy wybiera się do Biedronki, która z pewnością jest jedną z najpopularniejszych sieci sklepów spożywczych w całej Polsce. A ile zarabiają pracownicy dyskontów? Na te stawki ma wpływ zajmowane stanowisko i staż pracy.

Właściciel sieci sklepów Biedronka największym pracodawcą w Polsce

Właściciel sieci sklepów Biedronka (firma Jeronimo Martins Polska) na początku stycznia 2023 roku stał się największym pracodawcą w Polsce. - Jesteśmy dumni, że jesteśmy największym pracodawcą w Polsce, natomiast liczymy się z tym, że spoczywa na nas odpowiedzialność nie tylko za naszych pracowników, ale również ich rodziny - przekazał Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Nie zrobisz przelewu, nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz pieniędzy. Koniecznie przygotuj gotówkę

Dodatki do wynagrodzeń w Biedronce

Pracownicy Biedronki oprócz pensji otrzymują również wypłatę dodatków za przepracowane nadgodziny, godziny nocne, a także dodatek za pranie odzieży roboczej. Zatrudnieni w sieci sklepów mogą liczyć na nagrodę roczną (3750 zł - tyle wyniosła w 2023 r.), podwyżki stażowe po roku i po 3 latach pracy.

Otrzymują także inne dodatkowe świadczenia, takie jak e-kody czy vouchery. Obowiązują również programy wsparcia dla pracowników i ich rodzin, które obejmują paczki świąteczne, wyprawki dla noworodków, wyprawki dla pierwszaków, kolonie letnie i obozy językowe dla dzieci, pożyczki, zapomogi i wiele innych.

Ile zarabiają pracownicy Biedronki?

Wynagrodzenie na stanowisku sprzedawcy kasjera wynosi od 4050 do 4700 zł brutto miesięcznie w pierwszym roku pracy. W Biedronce można obejmować też stanowisko pracownika sklepu lub kasjera i wtedy zarabia się 4000-4550 zł brutto miesięcznie na początek.

Jeśli chodzi o stanowisko magazyniera, to zarobki wahają się od 4400 do 6920 zł brutto miesięcznie na początek, a zatrudnieni jako zastępcy kierownika sklepu mogą liczyć na 4550-6500 zł brutto miesięcznie. Kierownik sklepu natomiast pobiera od 5800 do 8800 zł brutto miesięcznie.