Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Święto Niepodległości 2023. Będą zmiany w czasie pracy sklepów. Gdzie 11 listopada zrobisz zakupy?
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 08.11.2023 14:56

Święto Niepodległości 2023. Będą zmiany w czasie pracy sklepów. Gdzie 11 listopada zrobisz zakupy?

Biedronka, sklep, kobieta z wózkiem, samochód
Marek BAZAK/East News

W sobotę, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z kolei w niedzielę, 12 listopada, przypada niedziela niehandlowa, dlatego wielu Polaków zadaje sobie pytanie, gdzie będzie można zrobić zakupy w najbliższy weekend. Poniżej wyjaśniamy, które markety będą otwarte.

Święto Niepodległości 2023. Czy 11 listopada sklepy będą otwarte?

Z uwagi na fakt, iż w sobotę, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, działalność sklepów w tym dniu będzie ograniczona. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, co oznacza, że sklepy będą zamknięte na takich samych zasadach, jakie obowiązują w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Jednak ustawodawca przewidział pewne wyjątki, dzięki którym osoby chcące kupić artykuły w ostatniej chwili, będą miały taką możliwość. Gdzie zrobimy zakupy?

Zacznie się już jutro. Dino przygotowało dla klientów hitową ofertę

Święto Niepodległości 2023. Gdzie zrobimy zakupy?

Powyższe nie oznacza, że nigdzie nie będziemy mogli zrobić zakupów. 11 listopada otwarte mogą być: stacje paliw, kwiaciarnie, kioski i saloniki prasowe, a także sklepy prowadzone przez właścicieli, takie jak Żabka czy Freshmarket. Co więcej, mogą być czynne również sklepy sieci Carrefour Express, jednak zależy to od decyzji właściciela.

Ceny oszalały, nikogo na to nie stać. Polskie mleko zdobywa nowy rynek.

Biedronka wydłuża godziny otwarcia swoich sklepów

W sobotę, 11 listopada, sklepy Biedronka będą zamknięte, jednak sieć przygotowała niespodziankę dla swoich klientów. W najbliższy czwartek i piątek prawie 3 tys. placówek będzie otwartych do godz. 23 lub dłużej. Oznacza to, że klienci będą mieli zdecydowanie więcej czasu na zaopatrzenie się w upragnione produkty.

Źródło: superbiz.se.pl.