Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Czy 1 listopada sklepy będą otwarte? Gdzie zrobisz zakupy we Wszystkich Świętych?
Irmina Jach
Irmina Jach 25.10.2023 16:27

Czy 1 listopada sklepy będą otwarte? Gdzie zrobisz zakupy we Wszystkich Świętych?

Lidl kasa samoobsługowa
Goniec.pl

Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. W 2023 roku święto to wypada w środę. Czy 1 listopada sklepy będą otwarte? Wiemy, gdzie zrobić zakupy we Wszystkich Świętych i w Zaduszki.

Wszystkich Świętych. Czy 1 listopada sklepy będą otwarte?

1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, jest ustawowo wolny od pracy. Oznacza to, że większość sklepów będzie zamkniętych. Zakupy będzie można zrobić tylko w niektórych placówkach. Czy sklepy będą otwarte 2 i 3 listopada?

Koniec ze zmianą czasu. PE podjął decyzję

Wszystkich Świętych. Które sklepy będą otwarte 1 listopada?

Wszystkich Świętych to święto ustawowe, podczas którego sklepy pozostają zamknięte. Reguluje to Ustawa ograniczająca handel. Tak jak w niedziele niehandlowe, będą otwarte tylko sklepy przy stacjach paliw, apteki i punkty apteczne, punkty handlowe w placówkach hotelarskich, sklepy na lotniskach i dworcach, klepy, w których przeważa handel pamiątkami, prasą lub dewocjonaliami, punktach handlowych znajdujących się w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku, a także sklepy, w których za ladą stanie właściciel bądź członkowie jego najbliższej rodziny.

ZOBACZ TAKŻE: Specjalna oferta Biedronki na Wszystkich Świętych. Czas trwania ograniczony

1 listopada Polacy nie powinni mieć problemu z zakupem zniczy i kwiatów na straganach rozstawionych w okolicach cmentarzy. Wskazuje na to art. 6 Ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, święta i inne dni.

Wszystkich Świętych i Zaduszki. Czy 2 i 3 listopada sklepy są otwarte?

Wszystkich Świętych to niejedyna okazja, którą będą celebrować Polacy. 2 listopada to Dzień Zaduszny, znany szerzej jako Zaduszki. Nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Oznacza to, że zarówno 2 listopada, jak i 3 listopada, sklepy będą działały normalnie.

Warto zwrócić jednak szczególną uwagę na godziny funkcjonowania urzędów, banków i innych instytucji publicznych. Możliwe, że niektóre z nich będą działały w innych godzinach lub będą nieczynne.