Dzień Wszystkich Świętych jest już za nami – z reguły to w okolicach tego święta, Polacy – chcąc nie chcąc – bardziej interesują się kwestiami związanymi z branżą funeralną czy posiadaniem miejsca na cmentarzu komunalnym. Okazuje się, że jeśli po 20 latach ktoś nie wniesie opłaty prolongującej nienaruszalność grobu, to może on przypaść komuś innemu – przestrzega serwis prawo.pl.
Wielu z nas przygotowując się do uroczystości Wszystkich Świętych, starannie dba i porządkuje rodzinne groby, niekiedy nawet odnawiając płyty nagrobkowe. Na cmentarzach zdarzają się jednak coraz częściej również inne działania, które mogą nieść za sobą poważne konsekwencje w postaci interwencji zarządcy. Wiele osób nawet nie wie, że to, co robi, jest nielegalne. O czym mowa?
Wysokie koszty grobów na cmentarzach skłaniają niektórych Polaków do zakupu ubezpieczenia obejmującego dany nagrobek. Nie obejmuje ono wyłącznie kradzieży, a co więcej - nie kosztuje wiele.
Obecna wysokość zasiłku pogrzebowego może nie pokryć do końca wszystkich wydatków związanych z ostatnim pożegnaniem krewnego. Co prawda wśród wyborczych obietnic można znaleźć propozycje podniesienia jego wysokości - ale jakie są konkretne proponowane kwoty?
Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, a to oznacza wzmożony ruch na polskich drogach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Warto pamiętać, żeby w tym czasie zachować ostrożność i nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy, którzy nie będą przestrzegać przepisów, mogą zostać surowo ukarani.
Bardzo mocnym zaskoczeniem może być dla niektórych decyzja Biedronki w związku z nadchodzącą uroczystością Wszystkich Świętych. Sieć nie tylko wprowadza nową ofertę związaną z tym dniem - dodatkowo zmieniono również godziny otwarcia sklepów sieci handlowej.
Platforma TikTok cieszy się w Polsce ogromnym zainteresowaniem. Głównymi jej użytkownikami są milenialsi i przedstawiciele Pokolenia Z. Formę krótkich video aktywnie zaczęli wykorzystywać influencerzy, celebryci, politycy. Dla wielu osób stało się to sposobem na zdobycie rozgłosu. Tak jest w przypadku grabarza Roberta, którego konto na TikToku obserwuje 208,5 tys. osób. Kilka dni temu mężczyzna odniósł się do kwestii zarobków w branży funeralnej.
Sprzedawcy prowadzący stragany przy cmentarzach znaleźli się w trudnej sytuacji. Oprócz coraz mocniejszej konkurencji z dużymi sieciami handlowymi, w tym roku do grona problemów dołączyły również spadek klientów czy mniejsze zasoby finansowe. W efekcie, dla wielu z nich tegoroczna uroczystość Wszystkich Świętych może być decydującą - wszystko zależy od utargu.
Tegoroczne Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami, a wielu Polaków ma już nawet za sobą wizyty na grobach bliskich. Okazuje się, że polskie cmentarze ogarnęła w tym roku nowa moda. Obok sztucznych kwiatów, na nagrobkach pojawiają się także nietypowe znicze. To jednak nie koniec zaskoczeń.
Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą środę Polacy ruszą na cmentarze, by uczcić pamięć zmarłych bliskich. Tegoroczne święta mogą być wyjątkowo dotkliwe dla portfeli. Wydatki sięgną nawet 550 zł za pojedynczą ozdobę.
Wielkimi krokami zbliża się Wszystkich Świętych, co dla wielu Polaków oznacza liczne podróże w celu odwiedzenia grobów bliskich na cmentarzach w całym kraju. Zwiększony ruch na drogach wiążę się jednak również ze zwiększonym niebezpieczeństwem. W związku z tym głos zabrał Główny Inspektor Transportu Drogowego, który zaapelował do kierowców i przypomniał o wprowadzonych zakazach w ruchu drogowym.
Projekt ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych miał wejść w życie w czerwcu, ale na razie wciąż czeka na akceptację ze strony Rady Ministrów. Zawarte w nim zmiany miały stanowić istny "przewrót kopernikański" dla polskiej branży funeralnej. Nie wiadomo jednak, jakie będą losy planowanej nowelizacji, bo układ przyszłego rządu wciąż jest pod znakiem zapytania.
Uroczystość Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Choć wiele osób robi zakupy z wyprzedzeniem, wcześniej sporządzając listę potrzebnych rzeczy, może zdarzyć się tak, że czegoś zapomnimy. Czy 1 listopada sklepy będą otwarte?
Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. W 2023 roku święto to wypada w środę. Czy 1 listopada sklepy będą otwarte? Wiemy, gdzie zrobić zakupy we Wszystkich Świętych i w Zaduszki.
Za tydzień w Polsce przypada święto Wszystkich Świętych. Wielu mieszkańców ruszy na groby bliskich, bardzo często przemierzając co najmniej połowę kraju. Ustawowo jest to dzień wolny od pracy, co ułatwi sprawę. Jak jednak wygląda kwestia Dnia Zadusznego? Czy 2 listopada będzie w tym roku wolny od pracy?