Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych

cmentarz-groby
05.11.2023 14:28 Przedłużenie ważności grobu. Co się stanie, jeśli nie wniesiesz opłaty na czas?

Dzień Wszystkich Świętych jest już za nami – z reguły to w okolicach tego święta, Polacy – chcąc nie chcąc – bardziej interesują się kwestiami związanymi z branżą funeralną czy posiadaniem miejsca na cmentarzu komunalnym. Okazuje się, że jeśli po 20 latach ktoś nie wniesie opłaty prolongującej nienaruszalność grobu, to może on przypaść komuś innemu – przestrzega serwis prawo.pl.

cmentarz
01.11.2023 22:35 Polacy ustawiają ją na każdym cmentarzu, nie zawsze legalnie. Administracja może interweniować

Wielu z nas przygotowując się do uroczystości Wszystkich Świętych, starannie dba i porządkuje rodzinne groby, niekiedy nawet odnawiając płyty nagrobkowe. Na cmentarzach zdarzają się jednak coraz częściej również inne działania, które mogą nieść za sobą poważne konsekwencje w postaci interwencji zarządcy. Wiele osób nawet nie wie, że to, co robi, jest nielegalne. O czym mowa?

Cmentarz i groby
01.11.2023 12:42 Wszystkich Świętych. Jak najlepiej ubezpieczyć nagrobek?

Wysokie koszty grobów na cmentarzach skłaniają niektórych Polaków do zakupu ubezpieczenia obejmującego dany nagrobek. Nie obejmuje ono wyłącznie kradzieży, a co więcej - nie kosztuje wiele.

Groby na cmentarzu
01.11.2023 10:18 Podwyżka zasiłku pogrzebowego? Potencjalne kwoty zaskakują

Obecna wysokość zasiłku pogrzebowego może nie pokryć do końca wszystkich wydatków związanych z ostatnim pożegnaniem krewnego. Co prawda wśród wyborczych obietnic można znaleźć propozycje podniesienia jego wysokości - ale jakie są konkretne proponowane kwoty?

policjant, cmentarz
30.10.2023 16:58 Pójdziesz na cmentarz 1 listopada i wrócisz z mandatem. Lepiej wiedzieć wcześniej

Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, a to oznacza wzmożony ruch na polskich drogach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Warto pamiętać, żeby w tym czasie zachować ostrożność i nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy, którzy nie będą przestrzegać przepisów, mogą zostać surowo ukarani.

Wejście do sklepu Biedronka
30.10.2023 14:55 Biedronka wprowadza rewolucję z okazji Wszystkich Świętych. Klienci oszaleją

Bardzo mocnym zaskoczeniem może być dla niektórych decyzja Biedronki w związku z nadchodzącą uroczystością Wszystkich Świętych. Sieć nie tylko wprowadza nową ofertę związaną z tym dniem - dodatkowo zmieniono również godziny otwarcia sklepów sieci handlowej.

cmentarz-groby-pieniadze
30.10.2023 11:42 Ile zarabia grabarz? Można się naprawdę zdziwić

Platforma TikTok cieszy się w Polsce ogromnym zainteresowaniem. Głównymi jej użytkownikami są milenialsi i przedstawiciele Pokolenia Z. Formę krótkich video aktywnie zaczęli wykorzystywać influencerzy, celebryci, politycy. Dla wielu osób stało się to sposobem na zdobycie rozgłosu. Tak jest w przypadku grabarza Roberta, którego konto na TikToku obserwuje 208,5 tys. osób. Kilka dni temu mężczyzna odniósł się do kwestii zarobków w branży funeralnej.

Groby na cmentarzu
30.10.2023 09:03 Ciężka sytuacja cmentarnych sprzedawców. Ten rok będzie decydujący

Sprzedawcy prowadzący stragany przy cmentarzach znaleźli się w trudnej sytuacji. Oprócz coraz mocniejszej konkurencji z dużymi sieciami handlowymi, w tym roku do grona problemów dołączyły również spadek klientów czy mniejsze zasoby finansowe. W efekcie, dla wielu z nich tegoroczna uroczystość Wszystkich Świętych może być decydującą - wszystko zależy od utargu.

Cmentarz
29.10.2023 20:54 Nowa moda na cmentarzach. Polacy umieszczają na grobach nietypową rzecz

Tegoroczne Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami, a wielu Polaków ma już nawet za sobą wizyty na grobach bliskich. Okazuje się, że polskie cmentarze ogarnęła w tym roku nowa moda. Obok sztucznych kwiatów, na nagrobkach pojawiają się także nietypowe znicze. To jednak nie koniec zaskoczeń.

znicz
29.10.2023 19:09 Wszystkich Świętych będzie kosztować krocie. Nawet 550 zł do zapłaty

Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą środę Polacy ruszą na cmentarze, by uczcić pamięć zmarłych bliskich. Tegoroczne święta mogą być wyjątkowo dotkliwe dla portfeli. Wydatki sięgną nawet 550 zł za pojedynczą ozdobę.

policja na cmentarzu
28.10.2023 21:10 Wszystkich Świętych 2023. Ograniczenia w ruchu drogowym. Jest apel do kierowców

Wielkimi krokami zbliża się Wszystkich Świętych, co dla wielu Polaków oznacza liczne podróże w celu odwiedzenia grobów bliskich na cmentarzach w całym kraju. Zwiększony ruch na drogach wiążę się jednak również ze zwiększonym niebezpieczeństwem. W związku z tym głos zabrał Główny Inspektor Transportu Drogowego, który zaapelował do kierowców i przypomniał o wprowadzonych zakazach w ruchu drogowym.

cmentarz-groby
27.10.2023 18:40 Czy branżę funeralną czeka "przewrót kopernikański"? W planach baza danych o grobach i wiele więcej

Projekt ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych miał wejść w życie w czerwcu, ale na razie wciąż czeka na akceptację ze strony Rady Ministrów. Zawarte w nim zmiany miały stanowić istny "przewrót kopernikański" dla polskiej branży funeralnej. Nie wiadomo jednak, jakie będą losy planowanej nowelizacji, bo układ przyszłego rządu wciąż jest pod znakiem zapytania.

Zakupy, kobieta i mężczyzna, market
27.10.2023 14:37 Wszystkich Świętych 2023. Czy 1 listopada zrobisz zakupy?

Uroczystość Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Choć wiele osób robi zakupy z wyprzedzeniem, wcześniej sporządzając listę potrzebnych rzeczy, może zdarzyć się tak, że czegoś zapomnimy. Czy 1 listopada sklepy będą otwarte?

Lidl kasa samoobsługowa
25.10.2023 16:27 Czy 1 listopada sklepy będą otwarte? Gdzie zrobisz zakupy we Wszystkich Świętych?

Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. W 2023 roku święto to wypada w środę. Czy 1 listopada sklepy będą otwarte? Wiemy, gdzie zrobić zakupy we Wszystkich Świętych i w Zaduszki.

Cmentarz, groby
24.10.2023 14:59 Wszystkich Świętych i Zaduszki już niedługo. Co z dniami wolnymi od pracy?

Za tydzień w Polsce przypada święto Wszystkich Świętych. Wielu mieszkańców ruszy na groby bliskich, bardzo często przemierzając co najmniej połowę kraju. Ustawowo jest to dzień wolny od pracy, co ułatwi sprawę. Jak jednak wygląda kwestia Dnia Zadusznego? Czy 2 listopada będzie w tym roku wolny od pracy?