Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Pójdziesz na cmentarz 1 listopada i wrócisz z mandatem. Lepiej wiedzieć wcześniej
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 30.10.2023 16:58

Pójdziesz na cmentarz 1 listopada i wrócisz z mandatem. Lepiej wiedzieć wcześniej

policjant, cmentarz
KMP Chojnice

Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, a to oznacza wzmożony ruch na polskich drogach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Warto pamiętać, żeby w tym czasie zachować ostrożność i nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy, którzy nie będą przestrzegać przepisów, mogą zostać surowo ukarani.

Wszystkich Świętych 2023. Wzmożony ruch na polskich drogach

W okolicach dnia Wszystkich Świętych cmentarze w całej Polsce odwiedzane są przez setki tysięcy Polaków. Część z nas decyduje się na odwiedzanie grobów bliskich kilka dni wcześniej lub później, jednak zdecydowana większość robi to właśnie 1 listopada. W tym czasie policjanci będą bacznie kontrolować kierowców, kierować ruchem i czuwać nad ogólnym bezpieczeństwem. Dla niektórych może to oznaczać naprawdę wysokie mandaty.

Ciężka sytuacja cmentarnych sprzedawców. Ten rok będzie decydujący

Nawet 1500 zł mandatu. Kierowco, uważaj gdzie parkujesz

Zapewne wielu kierowców zgodzi się z tym, że znalezienie miejsca parkingowego w okolicy cmentarza w dniu Wszystkich Świętych jest praktycznie niemożliwe. Oznacza to, że wielu z nich decyduje się na pozostawienie auta w miejscu do tego nieprzeznaczonym, najczęściej na chodnikach. Należy wiedzieć, że takie zachowania mogą być surowo karane.

Jak podaje serwis autokult.pl, za naruszenie warunków dopuszczalności zatrzymania lub postoju pojazdu na chodniku prawo przewiduje mandat w wysokości 100 zł. Więcej, bo nawet 300 zł mogą zapłacić kierowcy, którzy zaparkują na przejściu dla pieszych lub na przejeździe dla rowerzystów. Najwięcej, bo aż 1500 zł mandatu można dostać za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przy przejeżdżaniu przez chodnik lub za naruszenie zakazu jazdy wzdłuż chodnika lub po przejściu dla pieszych. Serwis przypomina również, że mandat w wysokości 100 zł można otrzymać za zaparkowanie auta w sposób utrudniający wjazd i wyjazd oraz dostęp do innego pojazdu.

Ile zarabia grabarz? Można się naprawdę zdziwić.

Akcja "Znicz 2023"

Warto pamiętać, że jak co roku, w miniony weekend rozpoczęła się akcja “Znicz 2023”. Funkcjonariusze policji będą monitorowali zachowania kierowców. Kontroli będzie podlegała przede wszystkim prędkość jazdy i trzeźwość kierujących. Akcja potrwa do 5 listopada.