Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Wzburzona klientka Biedronki nie gryzła się w język. “To się w głowie nie mieści!”
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 13.11.2023 14:17

Wzburzona klientka Biedronki nie gryzła się w język. “To się w głowie nie mieści!”

Biedronka-sklep-ludzie-zakupy
ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Biedronka jest jednym z najpopularniejszych dyskontów w naszym kraju. Regularnie przygotowuje dla swoich klientów nowe oferty i promocje. W wielu przypadkach do skorzystania z rabatów upoważnia karta lojalnościowa oraz spełnienie jakiegoś innego warunku, np. zakupienia konkretnej ilości danego produktu. W sieci zawrzało właśnie w wyniku jednej z ostatnich promocji. Co tak zbulwersowało klientkę Biedronki?

Nowa promocja w Biedronce. “To się w głowie nie mieści!”

Tylko w poniedziałek 13 listopada posiadacze aplikacji mobilnej “Moja Biedronka” mogą zakupić kostkę masła “Mleczna Dolina” 200 g w cenie 2,99 zł za sztukę. Jest to obniżka aż o 48 proc. (cena regularna to 5,76 zł). W aktualnej gazetce sieci widzimy dopisek “aktywuj promocję przez wyświetlenie oferty w aplikacji”. Nie jest to jedyny warunek. Podobnie jak przy innych tego typu akcjach i tym razem klienci muszą zakupić kilka sztuk tego produktu, aby na rachunku zobaczyć korzystny rabat. Nie chodzi jednak o 3, 4 czy 6 sztuk masła.

Kupić trzeba bowiem aż 10 sztuk i to właśnie ten fakt wywołał burzliwą dyskusję na fanpage’u Biedronki na Facebooku. “Co za absurd! To się w głowie nie mieści! Masło w Biedronce 2,99 zł gdy kupisz 10 sztuk! Czy to hurtownia? Do kogo ta oferta jest kierowana? Do firm?” – napisała jedna z klientek sieci pod postem dotyczącym rozpoczęcia akcji Black Weeks w sklepach Biedronka. Kilka godzin temu pojawiły się też głosy, że promocja nie działa we wszystkich sklepach (prawdopodobnie w wyniku błędów w aplikacji mobilnej).

Ceny choinek w 2023 roku. Od kilkunastu złotych do ponad 5 tys. zł Podwyżki cen w 2024 roku. Za jakie towary Polacy zapłacą najwięcej?

Biedronka zabrała głos w sprawie

W odpowiedzi na opinię klientki dot. konieczności zakupu aż 10 sztuk masła (w celu skorzystania z opisywanej promocji) sieć zamieściła następujący komentarz: “Z promocji można skorzystać ale nie trzeba. Przypominamy też, że masło można mrozić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o niemarnowaniu żywności, zapraszamy na naszą stronę: https://www.biedronka.pl/pl/dobratorba".

Rozgoryczona klientka odpowiedziała na te słowa w następujący sposób: “W Biedronce można, ale nie trzeba robić zakupów. Jest wszakże konkurencja! Zaś tak absurdalną - jak niniejsza - ofertę (aby uzyskać rabat na masło - trzeba kupić dziesięć sztuk) należy piętnować”.

BLACK WEEKS w Biedronka Home

Do tej pory e-sklep Biedronka Home z produktami do domu odwiedziły już ponad 42 mln klientów. W ofercie znajdują się meble, sprzęt kuchenny czy produkty elektroniczne. Promocja w ramach akcji BLACK WEEKS potrwa do 26 listopada. W tym czasie m.in. następujące produkty będzie można nabyć po korzystniejszych cenach:

  • zestaw garnków stalowych (6 el.) za 99 zł (wcześniej 199 zł),
  • blender ręczny ze stali nierdzewnej za 149 zł (poprzednio 299 zł),
  • frytkownica beztłuszczowa Hoffen 5 l. za 199 zł (wcześniej 399 zł),
  • oczyszczacz powietrza Prime3 za 149 zł (poprzednio 299 zł),
  • stacja parowa Taurus za 359 zł (wcześniej 599 zł),
  • odkurzacz pionowy bezprzewodowy Emerald za 479 zł (poprzednio 799 zł).