Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Tajemniczy właściciel Dino. Jest w ścisłej czołówce najbogatszych Polaków
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 10.03.2024 22:38

Tajemniczy właściciel Dino. Jest w ścisłej czołówce najbogatszych Polaków

Dino sklep
Fot.: Jan M, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, Wikimedia.org

Tożsamość właściciela Dino pozostaje wielką tajemnicą. Jeden z najbogatszych Polaków stroni od telefonów, a ludzie muszą pisać do niego listy. Co wiadomo na temat Tomasza Biernackiego? Zaczynał od małej firmy, a skończył pomnażając w kilka lat swój majątek aż dwudziestokrotnie.

Kim jest właściciel Dino?

Tomasz Biernacki to właściciel Dino i jeden z najbogatszych Polaków. Biznesmen pozostaje jednak wielką tajemnicą. Nie tylko stroni od bankietów i ścianek reklamowych. Przedsiębiorca skupia się na zachowaniu prywatności. Niektóre z jego zachowań mogą wydawać się dziwne.

Próżno szukać zdjęcia właściciela Dino. Wygląd najbogatszego Polaka (ranking “Wprost” za 2022 r.) jest nieznany. Podobnie jak informacje na temat jego stanu cywilnego czy dzieci, a nawet wykształcenia. Część współpracowników dostarczyła jednak informacji na temat Tomasza Biernackiego.

Największy hit Lidla znowu dostępny w mega niskiej cenie. Już od poniedziałku

Tomasz Biernacki: tajemniczy właściciel Dino

Kim jest właściciel Dino? Bez dwóch zdań to przedsiębiorca, który wie, jak pomnażać majątek. Forbes przekazał, że "od momentu debiutu na liście w 2017 roku jego majątek powiększył się aż dwudziestokrotnie”. Obecnie jego majątek wyceniany jest na ponad 19 miliardów złotych. Z kolei eksperci Forsa sugerują, że do końca 2026 r. przychody na poziomie 18 miliardów złotych zostaną podwojone.

ZOBACZ: Masz bezterminowe prawo jazdy? Wymiana jest obowiązkowa

Tomasz Biernacki dba o prywatność. Nie ma zbyt dobrego zdania na temat technologii. Właściciel Dino stroni on służbowego maila. - Ludzie piszą mu listy. Po prostu. On je zresztą czyta. Maila zbudowanego na zasadzie imienia i nazwiska, jak inni pracownicy w Dino, nie ma założonego, a telefon do niego ma tylko krąg najbliższych, zaufanych osób - przekazał w rozmowie z portalem money.pl bliski współpracownik właściciela Dino.

Współpracownik dodał, że przez wiele lat Tomasz Biernacki wypracował cały szereg przyzwyczajeń. Kluczowe było to, aby m.in. nie dochodziło do ryzyka stosowania podsłuchów. Jeden z najbogatszych Polaków ma mieszkać pod Krotoszynem. Dom ma być stale nadzorowany przez ochroniarzy, ale nie jest to informacja potwierdzona.

Właściciel Dino wie, jak pomnażać majątek

- W roku 2011 Biernacki wszedł w skład BT-Nieruchomości oraz KR Inżynieria. Dwa lata później stał się członkiem rady nadzorczej Dino Oil. 2015 rok przynosi członkostwo w kolejnych spółkach: Dino Logistic Północ (obecnie Dino Północ), BT Holding (zależną od Grupy Dino) oraz Mleczarnia Naramowice. Chronologicznie ostatnią spółką do której dołączył jako członek organu nadzorczego Krot Invest KR Inżynieria - wylicza portal wiadomościhandlowe.pl. 

ZOBACZ: Pracownicy mogą zyskać 644 zł. Szykują się wielkie zmiany

Tomasz Biernacki zaczynał od przydomowej ubojni o niezbyt dużych rozmiarach. Firma mieszcząca się w Golinie przerodziła się w miliardowy biznes i stopniowe tworzenie całego zaplecza dla sieci sklepów Dino. Obecnie w Polsce znajduje się 2156 sklepów, które korzystają z centrum logistycznego ubojni, piekarni, czy nawet zaopatrzenia paliwa.

Źródło: money.pl, wyborcza.pl, wiadomoscihandlowe.pl