Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Tadeusz Rydzyk zaapelował do Polaków. Zostało tylko kilka dni
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 22.04.2024 19:19

Tadeusz Rydzyk zaapelował do Polaków. Zostało tylko kilka dni

Tadeusz Rydzyk
Fot. East News/Jakub Kaminski

Tadeusz Rydzyk skierował do słuchaczy Radia Maryja pilną prośbę. Redemptorysta znów prosi o przekazanie 1,5 proc. podatku na rzecz Fundacji “Nasza przyszłość”. Jak się okazuje, wiernym zostało już tylko kilka dni, by wspomóc duchownego. Co więcej, spora część osób w ogóle nie będzie mogła spełnić tej prośby. 

Ojciec Rydzyk ma pilną prośbę do słuchaczy Radia Maryja

Ojciec Rydzyk co roku zwraca się do słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam z apelem o przekazanie 1,5 proc. podatku na rzecz Fundacji “Nasza przyszłość”. Aktualnie trwa okres rozliczania się ze skarbówką, więc redemptorysta znów skierował do wiernych pilną prośbę. 

Na stronie internetowej Radia Maryja pojawił się specjalny artykuł, który ma zachęcić słuchaczy, by wsparli fundację. Zachęca do tego również sam dyrektor organizacji, Szymon Cieślar. Podkreśla, że przekazanie 1,5 proc. podatku będzie bardzo pomocne dla Fundacji “Nasza Przyszłość”. 

Musisz to wiedzieć przed spisaniem testamentu. lle kosztuje jego sporządzenie?

Zostało niewiele czasu, by przekazać 1,5 proc. podatku o. Rydzykowi

Jeśli wierni zdecydują się na wsparcie fundacji, to powinni się pospieszyć. Mają już tylko kilka dni na przekazanie 1,5 proc. podatku. Warto dodać, że ostateczny termin na spełnienie prośby Tadeusza Rydzyka mija 30 kwietnia. Tylko do końca miesiąca Polacy mogą rozliczać się ze skarbówką za ubiegły rok. Aby przekazać pieniądze na rzecz fundacji, konieczne będzie wpisanie numeru KRS organizacji we właściwej rubryce deklaracji podatkowej. 

Zobacz także: Babciowe może zostać wstrzymane? Rodzice pytają o jedną sytuację

Te osoby nie będą mogły spełnić prośby Tadeusza Rydzyka

Warto zauważyć, że zdecydowana większość słuchaczy Radia Maryja to emeryci. Jak wiadomo, sporo seniorów otrzymuje dość niskie wypłaty z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Takie osoby nie będą mogły wesprzeć Tadeusza Rydzyka poprzez przekazanie 1,5 proc. podatku.

Wsparcie można przekazać bowiem tylko w sytuacji, gdy ktoś faktycznie płaci podatek. Emeryci pobierający świadczenia niższe niż 2500 złotych brutto są natomiast zwolnieni z tego obowiązku. Właśnie z tego powodu spore grono słuchaczy Radia Maryja nie będzie w stanie spełnić prośby duchownego.