Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nie żyje milioner z Podhala. Jego firma sponsorowała reprezentację Polski
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 22.04.2024 17:12

Nie żyje milioner z Podhala. Jego firma sponsorowała reprezentację Polski

świeczki
Fot. Pixabay/Arcaion

Media obiegły smutne wieści. Zmarł Jan Luberda, milioner z Podhala i właściciel znanej firmy, która jeszcze do niedawna była sponsorem reprezentacji Polski. O śmierci przedsiębiorcy poinformowała jego rodzina oraz pracownicy firmy.

Nie żyje Jan Luberda, założyciel kultowej firmy

Firma Blachotrapez została założona przez Jana Luberdę i jego żonę w 1995 roku, ale jej początki sięgają lat 60. Wówczas Luberda prowadził prywatną brygadę dekarską na Podhalu, która zajmowała się kryciem tamtejszych domów.

Obecnie firma generuje wysokie obroty, które sięgają kilkuset milionów złotych. Blachotrapez zatrudnia kilkuset pracowników i ma trzy fabryki. W poniedziałek 22 kwietnia w sieci pojawiła się informacja o śmierci założyciela kultowej firmy. 

Musisz to wiedzieć przed spisaniem testamentu. lle kosztuje jego sporządzenie?

Firma była sponsorem reprezentacji Polski

Jan Luberda, założyciel Blachotrapezu zmarł w wieku 79 lat. Firma, którą stworzył, obecna jest dziś w kilku europejskich krajach. Warto również dodać, że jeszcze w 2022 roku była jednym z głównych sponsorów reprezentacji Polski w piłce nożnej i sponsorowała również kadrę polskich skoczków narciarskich. Aktualnie właścicielką firmy jest córka jej założyciela - Renata Luberda, choć nie zarządza przedsiębiorstwem osobiście.

Zobacz także: Wyjątkowe okazje w Lidlu, już się zaczęło. Polacy ruszą do sklepów przed majówką

Rodzina i pracownicy firmy żegnają zmarłego

Smutne wieści o śmierci założyciela blaszanego imperium pojawiły się w mediach społecznościowych w poniedziałek rano. Dokładnie 22 kwietnia rodzina i pracownicy firmy Blachotrapez poinformowali o odejściu Jana Luberdy i przekazali, że informacje o pogrzebie milionera zostaną przekazane w najbliższym czasie.

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Jan Luberda, założyciel Blachotrapez, jedna z najważniejszych osób w historii naszej firmy. Jego śmierć jest dla nas ogromną stratą. Trudno wyobrazić sobie ból, który czujemy. Jego odejście jest ogromnym ciosem dla całej naszej społeczności - napisano na Facebooku firmy Blachotrapez.