Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Szykuje się rewolucja dla właścicieli aut? Zaskakujące plany nowego ministra
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 27.12.2023 23:14

Szykuje się rewolucja dla właścicieli aut? Zaskakujące plany nowego ministra

Samochody na parkingu
Iberion

Kierowców i właścicieli samochodów może czekać bardzo mocna niespodzianka. Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski ma plan, którego realizacja wpłynęłaby na życie posiadaczy aut - i nie tylko.

Plany ministra cyfryzacji

Cyfryzacja państwa i usług dostępnych dla obywateli jest obecnie ważnym elementem polityki. Taki wniosek można wyciągnąć z cytowanych przez portal biznes.interia.pl słów ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, który pełni jednocześnie funkcję wicepremiera.

W ramach udzielonego portalowi Business Insider Polska wywiadu, minister Gawkowski ujawnił, że jego resort planuje spore zmiany w ramach aplikacji mObywatel. Plany, oprócz udogodnień dla obywateli, mają również objąć kierowców i właścicieli pojazdów.

Kasjer zada jedno pytanie. Powiesz "nie" i wyjdziesz bez zakupów

Cyfryzacja dla kierowców i nie tylko

Jedna z ważniejszych zmian, którą zapowiedział Krzysztof Gawkowski, na pewno spodoba się kierowcom. Chodzi bowiem o udostępnienie opcji zdalnej rejestracji pojazdu. Pozwoliłoby to na znaczne zaoszczędzenie czasu, który obecnie traci się na wizyty w wydziałach komunikacji.

Rewolucja cyfrowa nie dotknęłaby jednak wyłącznie właścicieli aut. Zmiany na plus dotknęłyby również pacjentów - umówienie się na wizytę u lekarza w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia również miałoby być możliwe bez wychodzenia z domu.

Wybory również zdalnie?

W wywiadzie dla Business Insidera, minister Gawkowski dotknął również kwestii zdalnego głosowania w wyborach. Mocnym zaskoczeniem może być opinia szefa resortu cyfryzacji popierająca zdalne uczestnictwo w procesie wyborczym.

Gawkowski zaznaczył jednocześnie, że do tego celu potrzebne jest porozumienie polityczne. Dodatkowo, należy także zadbać o odpowiednie zabezpieczenie jednego z pięciu przymiotników wyborów - mianowicie tajności głosowania.

źródło: biznes.interia.pl