Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Spore zmiany na radomskim lotnisku. Pasażerowie muszą się przygotować
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 16.08.2023 21:34

Spore zmiany na radomskim lotnisku. Pasażerowie muszą się przygotować

Lotnisko Warszawa-Radom
Domena publiczna

W ostatni weekend sierpnia zmieni się organizacja ruchu na lotnisku Warszawa-Radom. Część samolotów zostanie przekierowana do innych portów lotniczych; a to dopiero początek zmian.

Zmiany na lotnisku w Radomiu

Port lotniczy Warszawa-Radom funkcjonuje od końca kwietnia. W ciągu pierwszych kilku miesięcy uruchomiono loty rejsowe m.in. do Paryża, Warny czy Prewezy; funkcjonują również połączenia czarterowe.

Otwarcie lotniska nie wpływa jednak na tradycyjne już kalendarium wydarzeń, które tradycyjnie mają na nim miejsce. Jak przypomina portal Gazeta.pl, w ostatni weekend sierpnia odbędą się tam Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023. Spowoduje to spore utrudnienia w ruchu.

Samoloty zostaną przekierowane

Jak wynika z komunikatu portu lotniczego cytowanego przez Gazetę.pl, 26 i 27 sierpnia zawieszone zostanie kursowanie shuttle busów z Warszawy oraz Kielc na lotnisko. Jednocześnie loty rejsowe, które według rozkładu powinny lądować w Radomiu, zostaną przekierowane na warszawskie Lotnisko Chopina.

Powyższe nie oznacza jednak, że podróżni będą mieli spory problem. Transfer na radomskie lotnisko zostanie zapewniony za pośrednictwem specjalnego połączenia autobusowego między portami lotniczymi. Z cytowanego przez Gazetę.pl komunikatu wynika, że będzie to osobny transport niż shuttle busy, prawdopodobnie jednokierunkowy oraz dostępny wyłącznie dla pasażerów z biletami do Radomia.

Utrudnienia na parkingach

Radomskie lotnisko w cytowanym przez Gazetę.pl komunikacie zaznaczyło jednocześnie, że utrudnień w związku z pokazami lotniczymi trzeba się spodziewać również w dojeździe na parkingach. Te oznaczone P1 oraz P2 pozostaną otwarte, jednak port lotniczy prosi o szczególną ostrożność.

Jednocześnie zauważono, że dojazd na lotnisko podczas trwania Air Show będzie bardzo utrudniony - a w zasadzie nie będzie możliwy bez specjalnej przepustki lub zaproszenia. Pasażerowie przyjeżdżający z warszawskiego Okęcia w celu odbioru samochodu proszeni są o kontakt z obsługą parkingów P1 i P2 w celu ułatwienia ich odbioru.