Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Transport

Transport

Samolot linii Emirates
29.05.2024 17:45 Emirates SkyCargo świętuje 10-lecie działalności na dwóch lotniskach

Emirates SkyCargo świętuje 10-lecie działalności na dwóch lotniskach. Od 2014 r. flota ciężarówek popularnego przewoźnika przetransportowała ponad 2 miliony ton ładunku na trasie: Dubai World Central-Międzynarodowy Port Lotniczy w Dubaju. 

samochód elektryczny
21.05.2024 16:28 Polacy coraz mniej zainteresowani samochodami elektrycznymi? Jest możliwość na obrót sytuacji

Średnio zarabiający Polak musi pracować nawet 4 lata, jeśli chce kupić nową Teslę. Mimo to nie jest to marka pierwszego wyboru w Polsce. Można spotkać coraz więcej elektryków chińskich marek, które w porównaniu do Tesli mają bardzo przystępne ceny. Eksperci z portalu rankomat.pl postanowili przeanalizować rynek samochodów elektrycznych. Sprawdzone zostało, ile wypłat trzeba przeznaczyć na zakup auta tego typu i jak bardzo jest opłacalne nabyć chińskiego elektryka?

autostrada
19.05.2024 11:10 Rewelacyjne wieści dla kierowców. Kolejna autostrada za darmo

Od 2027 roku kierowcy samochodów osobowych i motocykli będą mogli korzystać z autostrady A4 na odcinku Katowice-Kraków bez opłat. Ministerstwo Infrastruktury zdecydowało o nieprzedłużaniu umowy z obecnym zarządcą, co oznacza, że trasa ta przejdzie pod zarząd Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To ważny krok w kierunku ujednolicenia zasad korzystania z dróg w Polsce, co ma na celu zwiększenie komfortu i wygody dla kierowców.

Patrol policji
08.05.2024 17:32 Polacy łamią te przepisy na potęgę. Można zapłacić surowy mandat

W ostatnich latach elektryczne hulajnogi stały się niezwykle popularnym środkiem transportu, szczególnie w miastach. Warto zdawać sobie sprawę, że zasady korzystania z tego środka transportu ściśle określają przepisy.

samochód elektryczny
07.05.2024 10:16 Przed Polską ambitne cele. Transport zmienia się na naszych oczach

Unia Europejska stawia na transport i to transport zrównoważony. Ten czynnik jest dla wspólnoty kluczowy z punktu widzenia gospodarczego. Zasady nowej generacji transportu są trzy. Ma on być wydajny, przyjazny dla środowiska oraz bezpieczny. Przyjęto już pierwsze pakiety wniosków. Cele stawiane przed krajami członkowskimi - w tym Polską - są ambitne.

autobus, seniorzy
06.05.2024 16:15 Darmowa komunikacja miejska dla emerytów. Jest tylko jeden warunek

Emeryci powinni wiedzieć, że wielu z nich może skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Taki przywilej nie jest jednak dostępny dla wszystkich seniorów. Aby korzystać z bezpłatnych przejazdów, trzeba spełnić jeden, kluczowy warunek. Przedstawiamy szczegóły.

Autobus
23.03.2024 20:56 Darmowa komunikacja miejska dla seniorów. Jest tylko jeden warunek

Okazuje się, że polscy seniorzy mają możliwość korzystania z komunikacji miejskiej zupełnie za darmo. Taki przywilej nie przysługuje jednak wszystkim, bowiem trzeba spełnić jeden, kluczowy warunek. Kto konkretnie może jeździć bez konieczności kupowania biletu?

pkp-intercity-pociag
03.12.2023 11:18 Znika ważna zniżka na bilety kolejowe. Można skorzystać tylko do 30 grudnia

Tylko w listopadzie br. z usług PKP Intercity skorzystało 5,4 mln pasażerów, a od stycznia narodowy przewoźnik przewiózł aż 62 mln osób. Podróżujący mogą korzystać z różnych promocji m.in. tańszych biletów dla studentów, seniorów czy grup. Jest też pewne zasłużone grono osób, które tylko do 30 grudnia ma prawo do ulgi w wys. 33 proc. O kogo chodzi?

rury
25.10.2023 15:29 Transport odpadu metali. Jak to robi profesjonalna firma spedycyjna?

Przedsiębiorstwa zajmujące się przetwórstwem elementów stalowych mogą zastanawiać się nad sposobem na transport odpadu metali. Tego rodzaju czynność to dość złożony proces, zatem najlepiej jest zlecić przewóz profesjonalnej firmie zajmującej się spedycją międzynarodową. Specyfika odpadów metali wymaga od przewoźnika zastosowania się do specjalnych przepisów. Realizacja trasy przebiega z wykorzystaniem specjalnych aut z naczepami typu walking floor, wywrotkami, a także, w niektórych przypadkach, standardowymi plandekami. Każdy pojazd musi posiadać widoczne oznaczenie, czyli białą tabliczkę z literą A.

Wnętrze autobusu
26.09.2023 16:40 Uczennica zapłaciła 12 zł za 1,5 km busem. Jest afera na całą Polskę

Jedna z uczennic z Małopolski podczas dojazdu do szkoły musiała zapłacić 12 zł za przejechanie 1,5 km autobusem. Razem z rodziną postanowiła nagłośnić sprawę - wybuchła afera, a przewoźnik musiał się ze sprawy wytłumaczyć.

Tramwaj, ludzie, pasażerowie
21.09.2023 21:46 Dzień bez Samochodu w polskich miastach. Darmowa komunikacja dla wielu osób

W dzisiejszych czasach mieszkańcy miast coraz częściej postanawiają przesiąść się z samochodów do środków komunikacji publicznej. Wynika to przede wszystkim z chęci zaoszczędzenia czasu, bo w taki sposób nie stoimy w korkach i nie musimy szukać miejsca parkingowego. Jednak coraz więcej osób zdaje sobie również sprawę z tego, jak bardzo zła jest jakość powietrza w polskich miastach. Okazuje się, że już jutro wielu Polaków będzie mogło całkowicie za darmo podróżować komunikacją miejską.

tramwaj
17.09.2023 07:28 Motorniczych nie ma i nie będzie. Gigantyczna luka na rynku pracy

Zawód motorniczego znajduje się w poważnym kryzysie. Wiele osób odchodzi z pracy już po kilku tygodniach. Do pracy nie zachęcają również zarobki.

Cieżarówki, autostrada, transport
15.09.2023 13:33 Transport ponadgabarytowy. Nowoczesne rozwiązania w logistyce

Transport ponadgabarytowy jest ważnym ogniwem dzisiejszej globalnej gospodarki. Wraz z rozwojem przemysłu, rośnie zapotrzebowanie na przerzut coraz większych, cięższych i bardziej skomplikowanych towarów. Transport ogromnych elementów, takich jak turbiny wiatrowe, stal, rurociągi, maszyny przemysłowe czy konstrukcje offshore, to duże wyzwania logistyczne, które wymaga specjalistycznego podejścia.

Kapsuły na lotnisko Chopina
24.08.2023 16:19 Lotnisko Chopina wprowadza kapsuły do spania. Ceny nieźle zaskakują

Wzorem innych lotnisk na świecie, warszawskie Lotnisko Chopina ogłosiło wprowadzenie kapsuł przeznaczonych do spania. Nie będą one jednak darmowe - ujawniono cennik opłat za skorzystanie z usługi.

Lotnisko Warszawa-Radom
16.08.2023 21:34 Spore zmiany na radomskim lotnisku. Pasażerowie muszą się przygotować

W ostatni weekend sierpnia zmieni się organizacja ruchu na lotnisku Warszawa-Radom. Część samolotów zostanie przekierowana do innych portów lotniczych; a to dopiero początek zmian.

Autobus w Sosnowcu
16.08.2023 16:21 Zarobki kontrolerów biletów w Polsce. Stawki w wielu miastach są zaskakująco wysokie

Podróżujący komunikacją miejską bardzo często narzekają na kontrole biletów. Sami kontrolerzy muszą niekiedy mierzyć się z agresywnymi pasażerami, którzy nie mają ochoty współpracować w przypadku braku biletu, co jest jednym z elementów czyniących ten zawód bardzo trudnym. Kusi on jednak zarobkami, które są dość spore.

taxi
13.08.2023 18:56 Darmowy transport pijanych imprezowiczów z dyskoteki do domu. Nowy, szalony pomysł polityków z UE

Mocno kontrowersyjny pomysł prosto z Półwyspu Apenińskiego. Włoski resort infrastruktury i transportu postanowił walczyć z plagą pijanych kierowców w nietypowy sposób. W tym celu zobowiązał się do zafundowania darmowych przewozów taksówką osobom pod wpływem alkoholu. Muszą one jednak spełniać pewien warunek.

Zakopianka
13.08.2023 16:30 Nieuczciwe praktyki w Zakopanem. Prywatni przewoźnicy czyhają na turystów

Urlop w Zakopanem może, a wręcz powinien być przyjemny, jednak aby tak było, musimy mieć oczy dookoła głowy. Poza kieszonkowcami, czy też oszustami proponującymi chociażby popularną grę w trzy kubki, nabici w przysłowiową butelkę możemy zostać także przez nieuczciwych prywatnych przewoźników. Ci nierzadko posuwają się do naprawdę podstępnych zachowań, tylko po to, by ukraść klientów komunikacji miejskiej i wzbogacić się naszym kosztem. I nie chodzi tu tylko o tzw. busy, ale także wyrachowanych taksówkarzy.

Tunel pod Świną
25.07.2023 19:26 Tunel pod Świną będzie zamknięty. Powodem przegląd

Miesiąc po otwarciu, tunel pod Świną w Świnoujściu zostanie zamknięty. Jak wynika z informacji miasta, w czasie zamknięcia będzie można korzystać z przeprawy Warszów.

emeryci komunikacja miejska
20.06.2023 09:05 Darmowa komunikacja miejska dla emerytów. Jest jeden warunek do spełnienia

Samo przejście na emeryturę nie wystarczy, by móc bezpłatnie korzystać z usług komunikacji miejskiej. W większości polskich miast taka możliwość pojawia się po ukończeniu konkretnego wieku. Zanim jednak to się wydarzy, osoby starsze nieraz mają prawo uzyskać zniżki na bilety.

flaga-Polska
29.05.2023 09:18 Polacy zaprojektowali paczkę, która ma odmienić nasz rynek kurierski. Nic się przed nią nie ukryje

Instytuty Sieci Badawczej Łukasiewicz opracowały E-pack – inteligentną paczkę wielokrotnego użytku, która cały czas monitoruje stan oraz położenie przesyłki. Dzięki temu odbiorca będzie mógł na bieżąco sprawdzać, czy zamówiony przedmiot jest transportowany w odpowiednich warunkach. Inteligentna paczka ma być również odpowiedzią na wzrost cen papieru i potrzebę ograniczenia śladu węglowego.

Lufthansa
15.05.2023 18:08 Rodzina zaskarżyła linie lotnicze za odwołany lot. Wygrali. Dostaną ponad 100 tys. zł odszkodowania

Czteroosobowa rodzina z Niemiec miała lecieć samolotem Lufthansy na wakacje. Ich lot został odwołany, a przewoźnik rozłożył ręce - w takiej sytuacji nie tylko polecieli innymi liniami, lecz pozwali Lufthansę o zwrot kosztów. Ze sporym sukcesem.

Lotnisko w Radomiu
07.05.2023 14:13 Pierwszy tydzień lotniska w Radomiu. Ponad tysiąc pasażerów

Po pierwszym tygodniu funkcjonowania lotniska w Radomiu pojawiły się dane dotyczące tegoż okresu. Port lotniczy obsłużył ponad tysiąc pasażerów, a spółka Polskie Porty Lotnicze zapowiada zwiększenie ilości lotów.

przystanek autobusowy
08.04.2023 12:32 Od 8 kwietnia mandat 500 zł w komunikacji miejskiej. Narazisz się bardzo łatwo

Od 8 kwietnia osoby które zostawią swój bagaż w pojazdach komunikacji miejskiej w Warszawie będą musiały zapłacić mandat w wysokości nawet 500 zł.

samochód-auto-kierowca-iberion
15.02.2023 15:13 Najbardziej zakorkowane miasto w Polsce. W zeszłym roku kierowcy stracili przez korki 77 godzin

W corocznym raporcie TomTom Traffic Index liderem zestawienia w naszym kraju jest Łódź. W 2022 roku na staniu w korkach w godzinach szczytu kierowcy spędzili tu 77 godzin. Autorzy raportu wskazali, że przejazd 10 km w tym mieście zajmuje średnio 19 minut i 30 sekund.

polska flaga-biznesinfo
26.01.2023 08:27 Ważne plany polskiego przewoźnika. PKP Intercity zapowiada program lojalnościowy

Podróżujący PKP Intercity zyskają w przyszłości możliwość zniżek na przejazdy i wymiany zdobytych punktów na nagrody rzeczowe. Członek zarządu spółki Tomasz Gontarz przekazał na łamach PAP, że polski przewoźnik zamierza wprowadzić program lojalnościowy.

kurier-dostarczanie jedzenia-pyszne,pl-rower-jedzenie na wynos-biznesinfo-photoaidcom-greyscale
19.12.2022 15:13 Kurierzy Pyszne.pl rozpoczęli strajk. Chcą zarabiać więcej

W poniedziałek 19 grudnia kurierzy Pyszne.pl rozpoczęli strajk. Początkowo miał się on odbyć tylko w Lublinie, ale do strajkujących dołączyli pracownicy rozwożący jedzenie w innych miastach Polski. Powodem akcji są zarobki — dostawcy jedzenia działający w obrębie Wrocławia i Krakowa dostali dodatki za pracę weekendową, a kurierzy z innych miast zostali pominięci.

Dworzec-PKP-pociąg-pesa-biznesinfo
13.12.2022 16:44 Skąd wziąć pieniądze na kolej? Rząd ma spory kłopot

Ministerstwo Finansów zastanawia się nad źródłem finansowania dla inwestycji kolejowych o wartości 80 mld złotych. Resort proponuje zaciągnięcie kredytów, czego jednak nie chce Ministerstwo Infrastruktury. A czas ucieka.W 2019 roku Karol Trammer w książce “Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej” napisał, że modernizacje kolei w Polsce sprawiają wrażenie robionych po to, aby wydać pieniądze przyznane przez Brukselę. Trzy lata później okazało się, że problemem nie jest już tylko ich wydanie, a samo sfinansowanie ze źródeł krajowych.Przyszły rok jest ostatnim na realizację inwestycji objętych perspektywą unijną trwającą od 2014. Problem w tym, że nowe kontrakty nie są podpisywane.

  • 1
  • 2