Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Rządzi nie tylko krajem, ale i sercami. Rosjanie wybrali Putina najprzystojniejszym mężczyzną
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 04.04.2021 02:00

Rządzi nie tylko krajem, ale i sercami. Rosjanie wybrali Putina najprzystojniejszym mężczyzną

Władimir Putin najprzystojniejszym Rosjaninem
PAVEL GOLOVKIN/AFP/East News

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kogo w Rosji uznaje się za przystojnego

  • Co Rosjanie myślą o swoim wyglądzie

  • Czy istnieje ryzyko inwazji Rosji na Ukrainę

Putin najprzystojniejszym mężczyzną w Rosji

Putin został okrzyknięty najatrakcyjniejszym mężczyzną w całej Rosji. W sondażu dotyczącym najprzystojniejszych znanych Rosjan udział wzięło po tysiąc kobiet i mężczyzn. Władimir Putin zdobył aż 18 proc. głosów mężczyzn i 17 proc. głosów kobiet

O wiele mniej zyskali najbardziej znani i popularni rosyjscy aktorzy: Dmitrij Nagijew, którego fizjonomię doceniło 3 proc. Rosjanek, Daniła Kozłowski i Konstantin Chabienski.

Wygląda także na to, że upływające lata nie mają wpływu na postrzeganie rosyjskiej głowy państwa jako atrakcyjnej. W ubiegłorocznym sondażu wynik Putina był tylko o jeden procent wyższy, podaje PAP. 

Są jednak osoby, które, jak się okazuje, mogłyby z Putinem konkurować, ponieważ najczęściej wskazywanym w sondażu stwierdzeniem było: "Najbardziej atrakcyjnym mężczyzną w Rosji jestem ja". Takiej odpowiedzi udzieliło aż 19 proc. ankietowanych mężczyzn, którzy niezmiennie są przekonani o swojej atrakcyjności, ponieważ każdego roku wynik jest podobny.

Putin a inwazja na Ukrainie

Podczas gdy Rosjanie podziwiają urodę własną lub swojego prezydenta, media huczą od spekulacji w związku z ewentualną inwazją Putina na Ukrainę. Sprawę skomentował były ambasador USA w Polsce Daniel Fried.

Ekspert waszyngtońskiego think tanku Atlantic Council zauważył, że to nie pierwszy raz, kiedy Putin stara się doprowadzić do eskalacji sytuacji. Jego zdaniem prezydent Rosji może w ten sposób chcieć pokazać Joemu Bidenowi, że nie powinien lekceważyć Rosji i Putina.

- Być może to odpowiedź na słowa Bidena, że Putin to morderca i to jakaś gra - spekuluje ekspert cytowany przez PAP.

Zdaniem eksperta nie można wykluczyć możliwości inwazji Rosji na Ukrainę, ponieważ widoczne są podobieństwa do wydarzeń poprzedzających wojnę rosyjsko-gruzińską w 2008 roku. Konflikt wówczas mocno eskalował, a Zachód nie zdążył tego w porę dostrzec. Ekspert wątpi jednak, by Rosja zaczęła regularną wojnę z Ukrainą.