BiznesINFO.pl
30.03.2021 Warszawa Spotkanie konsultacyjne KSZUE w sprawie funduszu odbudowy Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Tomasz Grodzki

EAST NEWS, ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Radio ZET zrobiło debatę wyborczą. Jeden z kandydatów wyleciał z hukiem

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Radio ZET zorganizowało debatę kandydatów na prezydenta Rzeszowa i trzeba przyznać, że emocjami przewyższyła zeszłoroczne debaty prezydenckie. Prowadzący spotkanie Andrzej Stankiewicz wyprosił ze studia Grzegorza Brauna, posła Konfederacji.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego poseł Grzegorz Braun został wykluczony ze studia nagraniowego

  • W jaki sposób wyraził się o ministrze zdrowia i marszach LGBT

Radio ZET w centrum polityki

Wybory prezydenckie w Rzeszowie elektryzują polską politykę od kilku tygodni. Stawka jest wysoka, ponieważ partie opozycyjne za sprawą kandydatury Konrada Fijołka mają ogromne szanse na odbicie miasta Prawu i Sprawiedliwości.

Tymczasem Radio ZET postanowiło zorganizować debatę kandydatów na urząd włodarza Rzeszowa. Spotkanie poprowadził Andrzej Stankiewicz, który w pewnym momencie nie wytrzymał i wyprosił z debaty Grzegorza Brauna.

Problemy posła Konfederacji zaczęły się, gdy padło pytanie dotyczące pozwolenia na organizację marszów LGBT+. Grzegorz Braun na antenie Radia ZET stanowczo sprzeciwił się pozwoleniom na owe parady i dodał, że nie popiera dewiacji.

Prowadzący zganił posła i powiedział, że jest to pierwsze ostrzeżenie, a drugie będzie skutkowało wykluczeniem z debaty. Andrzej Stankiewicz podkreślił, że w debacie Radia ZET nie należy używać słów uznanych za agresywne.

Oko cyklonu na debacie Radia ZET

Słowa prowadzącego okazały się spełnioną wróżbą, bo Grzegorz Braun kilka rund później został wykluczony z debaty. Wszystko za sprawą części, w której kandydaci zadawali sobie wzajemne pytania.

Poseł Konfederacji stwierdził, że minister zdrowia Adam Niedzielski jest "szkolonym psychopatą". Powiedział, że na jesieni ów "szkolony psychopata ogłosi kolejną falę pandemii". Prowadzący wykluczył Grzegorza Brauna z debaty mówiąc, że nie będzie "tolerował języka nienawiści".

Pod koniec było słychać słowa Grzegorza Brauna o tym, że publiczność wszystko słyszy, ale za chwilę połączenie zostało przerwane. Reszta debaty odbywała się już bez posła Konfederacji i kandydata na prezydenta Rzeszowa.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Biznes Info

Orlen przejął Polska Press. Milionowe straty w użytkownikach

CZYTAJ DALEJ

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >