Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Przepracował 62 lata bez zwolnienia. Trudno uwierzyć, jaką dostaje emeryturę
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 05.06.2024 08:15

Przepracował 62 lata bez zwolnienia. Trudno uwierzyć, jaką dostaje emeryturę

senior, pieniądze
Fot. East News/Arkadiusz Ziolek

Liczba przepracowanych lat ma ogromny wpływ na wysokość emerytury. Choć wiek emerytalny wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, to wiele osób pracuje znacznie dłużej. Taką decyzję podjął senior ze Śląska, który przepracował aż 62 lata. Niebywałe, jaką emeryturę wypłaca mu ZUS.

Te czynniki mają ogromny wpływ na wysokość emerytury

Na wysokość emerytury wpływa wiele różnych czynników, takich jak staż pracy czy poziom wynagrodzeń, które pobierał świadczeniobiorca. Jak się okazuje, spore znaczenie w tej kwestii ma również to, kiedy złożymy wniosek o wypłatę pieniędzy.

Warto pamiętać, że im później zgłosimy się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych po emeryturę, tym większe świadczenie otrzymamy. Późniejsze przejście na emeryturę sprawi, że średnie dalsze trwanie życia będzie niższe, więc składki zostaną podzielone przez mniejszy współczynnik i wypłaty wzrosną.

Zacznie się już jutro. Polacy ruszą do Dino, szykują się duże obniżki

Senior przepracował 62 lata bez zwolnienia

Większość Polaków decyduje się na przejście na emeryturę, gdy osiągają powszechny wiek emerytalny. Są też jednak takie osoby, które wtedy nie rezygnują z kariery zawodowej. Taką decyzję podjął również emeryt ze Śląska, który postanowił przestać pracować dopiero w wieku 86 lat.

Mężczyzna przepracował dokładnie 62 lata, 5 miesięcy i 18 dni. Co więcej, przez ten czas ani razu nie był na zwolnieniu lekarskim. Aktualnie pobiera emeryturę, a kwota jego świadczenia zwala z nóg.

Emeryt ze Śląska dostaje najwyższą emeryturę w Polsce

Okazuje się, że emeryt ze Śląska pobiera najwyższą emeryturę w całym kraju. Jeszcze do niedawna Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu wypłacał mężczyźnie 43 412 zł miesięcznie. W marcu odbyła się coroczna waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych, która podwyższyła wypłaty seniora. Aktualnie otrzymuje comiesięczne przelewy z ZUS-u w wysokości 48 673,53 zł.

Zobacz także: Ważna decyzja dla tysięcy emerytów. Dostaną ogromne odszkodowania