BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Prezydent podpisał ustawę przedłużającą ważność bonu turystycznego
Joanna Leja
Joanna Leja 22.03.2022 09:30

Prezydent podpisał ustawę przedłużającą ważność bonu turystycznego

EN 01373502 0001
Piotr Molecki/East News

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która m.in. przedłuża ważność bonu turystycznego. Informację przekazała kancelaria prezydent. Według nowych przepisów, do końca września 2022 r. będzie można płacić za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne.

Mowa o ustawie z 17 listopada 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, ma w założeniu jej wnioskodawców stanowić jeden z elementów tzw. „tarczy antykryzysowej” wprowadzającej szereg rozwiązań regulacyjnych minimalizujących negatywne skutki dla gospodarki i społeczeństwa w wyniku stanu epidemicznego powstałego na skutek COVID-19 – głosi informacja podana przez kancelarię prezydenta.

W noweli wprowadzono zmiany w ustawie z lipca 2020 r. o Polskim Bonie Turystycznym.

– Mają one na celu w szczególności przesunięcie terminu do dokonywania płatności za pomocą bonu turystycznego. Wydłużenie z dnia 31 marca 2022 r. na dzień 30 września 2022 r. terminu na dokonywanie płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego powinno stworzyć uprawnionym warunki do jego pełnego wykorzystania – czytamy.

Nowela ma umożliwić także zachowanie ważności dokumentów marynarskich (dyplom, świadectwo przeszkolenia, świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie morskiej) do dnia upływu 90 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, w zależności od tego, który z nich zostanie odwołany później.