Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Prezes Ryanaira bez litości punktuje CPK. Ostrzega polskie władze
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.09.2021 02:00

Prezes Ryanaira bez litości punktuje CPK. Ostrzega polskie władze

EN 01486194 0555 (1)
Jakub Kaminski/East News

Szef Ryanaira Michael O'Leary w rozmowie z Onet Podróże wypunktował wady CPK. Irlandzki miliarder dokładnie wskazał, na co powinny iść pieniądze rządu w pierwszej kolejności.

Właściciel irlandzkiej linii lotniczej ogłosił otwarcie 25 nowych tras, na których będą latały samoloty z logiem Ryanair. Łącznie linia obsłuży 220 tras w sezonie zimowym 2021/2022 z Polski.

O'Leary: CPK, to głupi projekt

O'Leary dał jasno do zrozumienia jak ocenia rządowy pomysł budowy CPK. Miliarder przypomniał o niemieckim projekcie budowy lotniska w Brandenburgii do obsługi Berlina, do którego porównuje CPK. Projekt opóźnił się o 15 lat i kosztował znaczenie więcej niż w początkowym założeniu.

Dużo trafniejszym pomysłem byłoby inwestowanie w już funkcjonujące lotniska i przynoszące dochody, niż inwestowanie w megaprojekty, które mogą okazać się klapą: "Wracamy do staroświeckich pomysłów, by budować wielkie pałace pomiędzy polami uprawnymi w czasie, gdy można inwestować mądrzej i rozsądniej w to, co już sprawnie działa." - przyznaje Irlandczyk.

Prezes Ryanaira odniósł się także do pomysłu zamknięcia Lotniska Chopina w Warszawie, które uznał za pozbawione sensu. Z kolei lotnisko w Radomiu nazwał "zamkiem na piasku".