BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Plastikowe karty płatnicze odchodzą do lamusa, czas na drewniane. Zmiany obejmą niemal 30 mln klientów
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 22.08.2023 14:14

Plastikowe karty płatnicze odchodzą do lamusa, czas na drewniane. Zmiany obejmą niemal 30 mln klientów

Kobieta, bankomat
BiznesInfo

Jak podaje serwis Interia.pl, Niemcy w trosce o środowisko odchodzą od plastikowych kart płatniczych. Zamiast nich klienci będą posługiwać się kompostowalnymi kartami, które są bardziej ekologiczne.

W trosce o środowisko

Powołując się na informacje przekazane przez niemiecką gazetę “Handelsblatt”, Interia.pl podaje, zamiast plastiku do produkcji kart płatniczych będzie wykorzystywane drewno.

“Bezpieczny kredyt” – fakty i mity. O tych kwestiach nie mówi się głośno

Ekologia na pierwszym miejscu

Z czego będą zrobione nowe, ekologiczne karty? Będą wykonane w 90 proc. z drewna oraz w 10 proc. z papieru i biodegradowalnego kleju.

Należy mieć na uwadze, że karty będą wyposażone również w chip, pasek magnetyczny i kolorowe logo, które nie ulegają biodegradacji. Interia.pl podaje, że podobne rozwiązania  wprowadzono już w GLS oraz Volksbanken w Hamburgu i Hanowerze.

Zmiana obejmie niemal 30 mln osób

Serwis podaje, że pierwsze banki oferują już klientom Girocards z drewna. Ma to być odpowiedź na liczne prośby klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju i podejmowanych na szeroką skalę działań proekologicznych. Zmiana ta obejmie ok. 27 mln kart Girocard będących w obiegu w bankach spółdzielczych oraz ok. 5 mln kart kredytowych z tej samej grupy bankowej.

Polecane