Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wpłacił 18 tys. zł wpłatomatem. „Na potwierdzeniu widniał zupełnie inny rachunek niż mój”
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 22.08.2023 08:33

Wpłacił 18 tys. zł wpłatomatem. „Na potwierdzeniu widniał zupełnie inny rachunek niż mój”

Wpłatomat, pieniądze, banknoty
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Mieszkaniec Ełku korzystając z wpłatomatu zbliżeniowego chciał wpłacić na swoje konto 18 tys. zł. Okazało się, że środki zasiliły konto zupełnie obcej osoby. Sprawę opisuje “Rzeczpospolita".

Chciał wpłacić 18 tys. zł

Niektóre wpłatomaty oferują możliwość wpłat zbliżeniowych. „Rzeczpospolita” opisuje, że mieszkaniec Ełku postanowił wpłacić 18 tys. zł do jednego z takich wpłatomatów. Chwilę później mężczyzna zorientował się, że pieniądze nie trafiły na jego konto.

Fiskus zablokował miliony zł na rachunkach bankowych. Czy Twoje pieniądze są bezpieczne?

Pieniądze trafiły na inny rachunek?

„Wpłacałem na swoje konto blisko 18 tys. zł. Kartę przyłożyłem do bankomatu zbliżeniowo. Urządzenie przyjęło gotówkę, dostałem potwierdzenie. Na potwierdzeniu widniał zupełnie inny rachunek niż mój. Zanim ja dokonałem wpłaty, przy wpłatomacie był inny klient. Czy to możliwe, że moje pieniądze zasiliły jego konto? - przekazał czytelnik „Rz”.

Ekspert wyjaśnia

Gazeta zapytała eksperta o opinię w tej sprawie. „Nie ma technicznie takiej możliwości, samo zbliżenie karty jest jedynie rozpoczęciem transakcji, a każda transakcja wpłaty autoryzowana jest pinem do karty lub ponownym przyłożeniem karty/telefonu w celu potwierdzenia transakcji w zależności od banku” - wyjaśnia Miłosz Gołębiewski PR&Marketing Manager IT Card.

Mężczyzna złożył reklamację

Poszkodowany mieszkaniec Ełku oczekuje na rozpatrzenie złożonej reklamacji w związku z nieprawidłową wpłatą. Ekspert radzi, żeby w takiej sytuacji nie zwlekać i natychmiast skontaktować się z bankiem. Istnieją procedury, które mogą zablokować przelew w przypadku polecenia wpłaty na niewłaściwe konto.